Poola avas kolme kuu järel uuesti oma piirid EL-i elanikele

Foto: Hans Hanschke/Reuters/Scanpix

Poola avas pärast kolmekuist pausi taas oma piirid Euroopa Liidu elanikele ning reisijad ei pea pärast Poola piiri ületamist ka karantiini jääma. Sellega on taastatud normaalne transpordiühendus Euroopa Liidu eri osade vahel.

Poola-Saksamaa piiril algas tihe liiklus mõlemas suunas kohe keskööl. Nii on see kõikjal Poola piiril, väljaarvatud piiril Leeduga, sest see tehti lahti juba reede ööst, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saksa poolel asuva Oderi-äärse Frankfurdi linnapea Rene Wilke kohtus laupäeval kolleegiga Poola poolele jäävast Slubice linnast.

"Siia tulles olin ma üsna elevil. Nüüd olen ma lihtsalt rõõmus, et piir on taas lahti. Tuleb tunnistada, et juhtus midagi täiesti kujuteldamatut," rääkis Wilke.

Inimesed mõlemal pool piiri annavad endale aru, et vaba liikumise taastumisega võib ka koroonaviirusesse nakatumine sageneda ning juba taanduv taud mõneti kauemaks püsima jääda. Suuremat hirmu ei ilmuta aga ei kohalikud, ega ka kaugemate kantide elanikud.

"Ei me ette tea, aga arvan, et meil tuleb koroonaga harjuda, edasi elada ning eeskätt hoolitseda. Hoolitseda enda ja oma pere eest," sõnas Swinoujscie elanik.

"Ma tunnen lõpuks ometi vabaduse maitset! Meile, vanainimestele
on kõige olulisem, et meilt vabadust ära ei võetaks!" rääkis teine kohalik elanik.

"Me tundsime sellest puudust! Oleme harjunud tihti Poola poolel söömas ja ostlemas käima. On tore, et seda jälle saab, tundsime sellest tõsist puudust," ütles Oderi-äärse Frankfurdi elanik Petra.

Esmaspäevast on piiri kõigi naaberriikidega lubanud lahti teha ka Saksamaa. Siis muutub liikumine Euroopa Liidu sees veel lihtsamaks, harjumuspärasele sarnasemaks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: