Maleva rühmajuht: noored on motiveeritud

Foto: ERR

Koolinoorte suvine õpilasmalev on jälle tööle asunud. Esimeste hulgas alustasid Munamäe lähedal Tallinna õpilased, et seal saada esimene töökogemus ja veeta mõnusalt aega.

Võrumaal Mäe-Kääraku noortelaagris on juba kolmandat päeva pealinna lapsed malevas olnud. Nende tööpäev on alanud hommikul ning kestnud lõunani. Seejärel on saanud lapsed sealset loodust nautida ning koos mängida ja puhata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Lapsi on malevas üpris lihtne juhendada, kuna nad tulevad juba selle eesmärgiga, et tööd teha ja raha teenida. Nii et motivatsioon on neil olemas, lihtsalt tuleb leida õiged nipid, mis panevad need konkreetsed noored tööle," rääkis maleva rühmajuht Anette Mozessov.

Kolme päeva jooksul on lapsed kämpingute voodrilauad mäest alla tassinud ja hunnikusse pannud. Töödejuhataja sõnul ei saanud iseenesest lihtsat tööd masinaga ära teha.

"Eelmine nädal olid vihmased ilmad ja kallur jäi mäe peale kinni. Oli libe ja kallur ei suutnudki laudu sealt ära tuua. Selles mõttes asendas malev täielikult auto ära ja me saime nüüd väga edukalt hakkama," kirjeldas Mäe-Kääraku noortelaagri juhataja Indrek Uuemaa.

Lisaks tööle on lastele olulised uued sõbrad, kellega tore aega veeta.

"Esimesed päevad on läinud päris kiiresti ja tööd on saanud palju teha. Hästi tore, kõigiga on saanud sõbraks. Ja ma olen suhteliselt palju olnud maal, meil on maakodu ja see ei ole midagi uut. Aga maal on väga tore, kuigi sääski ja igasugu putukaid on hästi palju, aga see kõik käib asja juurde," rääkis malevlane Amanda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: