Kohustuse Raadi vanarehvidest tühjaks vedada võttis endale Ragn-Sells

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Raadile on ladustatud ligi 14 000 tonni vanu rehve. Autor/allikas: Keskkonnainspektsioon

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) sõlmis Raadi vanarehvide käitlemiseks riigihankelepingu aktsiaseltsiga Ragn-Sells, kes veab ära ning taaskasutab Tartus Raadile aastate jooksul ladustatud ca 14 000 tonni vanarehve. Endine sõjaväelennuväli loodetakse rehvidest puhtaks saad selle aasta lõpuks.

KIK-i korraldatud riigihankele laekus kolm pakkumust. KIK-i juhi Andrus Treieri sõnul otsustati Ragn-Sellsiga sõlmida hankeleping, kuna nende hind oli soodsaim, neil on olemas võimekus rehvid etteantud ajavahemikul alalt ära vedada ning need nõutud mahus ja viisil taaskasutada.

Ragn-Sells plaanib töid alustada juulikuust. Vanarehvid on kavas purustada Raadil kohapeal ja rehvipuru transportida taaskasutamiseks Soome Finnsementti ning Türki Aslan Cimentosesse, kus rehve kasutatakse tsemendi tootmisel alternatiivkütusena.

Eestis antakse vanarehvid taaskasutamiseks osaühingule Amestop, kes tarvitab neid Torma prügila ladestusala põhja drenaažkihi ehitamiseks: rehvidega asendatakse seal graniitkillustikku või kergkruusa.

Lisaks kasutab pakkumuse kohaselt aktsiaselts Enefit Energiatootmine vanarehve põlevkiviõli tootmisel.

Riigile läheb Raadi endise sõjaväelennuvälja korrastamine maksma 1,48 miljonit eurot.

Raadile on vanarehvid aastate eest – peamiselt MTÜ Rehviringlus ja AS Kuusakoski üleantuna – kogunud praeguseks maksejõuetuse tõttu likvideeritud jäätmekäitlusfirma OÜ Rubronic, kes ei suutnud täita talle seatud kohustusi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: