X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Raadi vana lennuväli sai rehvidest puhtaks

Tartus Raadi vanal lennuväljal asunud rohkem kui 13 000 tonni vanu rehve on nüüdseks purustatud ja ära viidud.

Rehvihunnikud likvideeris Raadilt Keskkonnainvesteeringute Keskusega (KIK) sõlmitud hankeleppe alusel jäätmekäitlusettevõte Ragn-Sells. Raadil oli kokku 13 135 tonni rehve, mis Ragn-Sellsi eestvedamisel on kuue kuu jooksul kõik purustatud, ära veetud ja taaskasutusse suunatud, teatas KIK-i pressiesindaja.

"Aastaid kestnud Raadi rehvisaaga on lõpuks läbi ning see on võit nii keskkonnale kui tartlaste turvalisusele. Lubadus, et aasta lõpuks on pilt Raadil sootuks teine, on sujuva koostööga täidetud ning plats rehvidest tühi," ütles keskkonnaminister Rain Epler (EKRE) pressiteate vahendusel, tänades selle eest ka eelmist keskkonnaministrit Rene Kokka ja siseministrit Mart Helmet (mõlemad EKRE liikmed).

KIK-i juhataja Andrus Treier kiitis koostööd Ragn-Sellsiga, Ragn-Sellsi juhatuse esimehe Rain Vääna sõnul on tegemist Eesti ühe olulisema keskkonnaprojektiga 2020. aastal.

Projekti käigus liikus esmalt 5300 tonni rehvihaket Sillamäe sadamast Soome alternatiivkütuseks. Seejärel paigutati 5950 tonni rehvipuru Torma prügila drenaažikihti. Viimased 1885 tonni liigub Sillamäe sadamast taas Soome. Lisaks võeti ringlusse kogu rehvitraat.

Raadil tuli tööde käigus vanarehvide alt välja palju jäätmeid, mille käitlemise eest hoolitsevad hoonestaja ja maaomanik. Vanale sõjaväelennuväljale rajab Estiko Energia päikesepargi.

Raadile olid vanarehvid – peamiselt Rehviringluse ja Kuusakoski üleantuna – kogunud aastate eest tänaseks maksejõuetuse tõttu likvideeritud jäätmekäitlusfirma Rubronic, kes ei suutnud täita talle seatud kohustusi. Riigile läksid ehitustööd maksma 1,48 miljonit eurot, millest 2/3 loodetakse tagasi saada Rehviringluselt. Riik on alustanud selles osas läbirääkimisi ning loodetakse saavutada kokkulepe.

KIK korraldas Raadi endisel lennuväljal asuvate vanarehvide käitlemist keskkonnaministeeriumiga sõlmitud kokkuleppe kohaselt.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: