Venemaa valmistub kasutusele võtma ühtset elektroonilist viisat

Vene piirimärk Hiina piiril.
Vene piirimärk Hiina piiril. Autor/allikas: SCANPIX / /TASS / Yuri Smityuk

Venemaa plaanib laiendada seni ainult kindlate piirkondade külastamiseks mõeldud elektroonilise viisa väljastamist kogu riigile. Muudatus puudutaks ka Eesti kodanikke.

Eelmise nädalal läbis vastav eelnõu riigiduumas esimese lugemise ning selle kohaselt peaks alates 1. jaanuarist saama välisriikide kodanikud esitada viisataotluse arvuti kaudu, ilma Vene konsulaati minemata. Seejuures ei välista Venemaa välisministeerium, et peagi saab taotleda ka mitmekordseid elektroonilisi viisasid ning väljastatavate turismiviisade kehtivusaega pikendatakse mitmele aastale, vahendas ajaleht Kommersant.

Venemaa käivitas 2017. aastal kava, mis lubas 53 riigi kodanikel elektrooniliselt väljastatava viisaga külastada Kaug-Ida föderaalringkonda, alates 1. juulist 2019 Kaliningradi oblastit ja alates eelmise aasta 1. oktoobrist Peterburi ja Leningradi oblastit. See puudutas muuhulgas Euroopa Liidu riike, Hiinat, Jaapanit, Indiat ja Türgit.

"Need viisad jäävad kehtima kuni 2020. aasta lõpuni, kuid alates 1. jaanuarist 2021 vahetatakse need välja ühtsete elektrooniliste viisadega, mis hakkavad kehtima kogu Venemaa Föderatsiooni territooriumil," ütles Vene välisministeeriumi riigisekretär Jevgeni Ivanov Kommersandile. Tema sõnul valmistas välisministeerium president Vladimir Putini korralduse alusel ette seaduseelnõu ühtsest elektroonilisest viisast, mis nüüd on riigiduuma menetluses.

Seaduseelnõu kohaselt peaks välismaalane saama elektroonilise viisa kätte kõige rohkem nelja päeva jooksul pärast taotluse esitamist Vene välisministeeriumi veebilehel ning saaks seda kasutada Venemaale reisimiseks järgneva 60 päeva jooksul, kusjuures Venemaal viibimise aeg ei tohi ületada 16 päeva. Lisaks peaks pikenema riikide nimekiri, mille kodanikud elektroonilist viisat saavad taotleda, 113-ni, rääkis Ivanov.

Välisministeeriumi esindaja rääkis ka plaanidest pikendada tulevikus turistiviisade kehtivusaega algu ühe aastani ja hiljrem võimalusel juba viie aastani.

Lisaks plaanib Venemaa lihtsustada ka Vene kodanike lähisugulaste võimalusi neid külastada ning pikemalt Venemaal viibida.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: