Venemaa laiendas Eesti kodanike jaoks e-viisa võimalust ka Kaug-Idasse reisimiseks

Vaade Vladivostoki sadamale
Vaade Vladivostoki sadamale Autor/allikas: Yuri Smityuk, TASS / Scanpix

Vene peaminister Mihhail Mišustin laiendas oma käskkirjaga nende riikide nimekirja, mille kodanikud saavad õiguse elektroonilise viisaga külastada Venemaa Kaug-Ida regiooni, otsus puudutab ka Eesti kodanikke.

Lihtsustatud kord laieneb seniselt 18 riigilt 53-le ja selle kohaselt kehtib elektrooniline tasuta viisa kuni 30 kalendripäeva, kuid Venemaal tohib selle alusel viibida lubatud regioonis kuni kaheksa päeva, tetas Vene saatkond esmaspäeval.

Viisa taotlemise aluseks võib olla turism aga ka ärireisid või sidemed kultuuri, spordi ja teaduse vallas.

Kaug-Idasse võib elektrooonilise viisaga sisenenda läbi Vladivostoki. Petropavlovsk-Kamtšatski, Blagoveštšenski, Habarovski, Južno-Sahhalinski, Anadõri, Tšitaa ja Ulan-Ude lennujaamade piiripunktide. Lisaks töötavad Sahhalini oblastis ning Primorje ja Kamtšatka krais merepiiripunktid ning Primorje kraisse saab ka raudtee- ja maanteepiiripunktide kaudu.

Varasemalt kehtivad Eesti kodanikele juba õigused siseneda tasuta elektroonilise viisaga Kaliningradi ja Leningradi oblastisse ning Peterburi.

Viisa saamiseks tuleb Venemaa välisministeeriumi kodulehel täita avaldus, lisada värviline foto ning nelja päeva jooksul saadetakse PDF-formaadis viisa, mille võib paberile trükituna või nutitelefonis piiril ette näidata.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: