Koroonast räsitud välisturism näitab jõudsaid taastumise märke

Foto: ERR

Koroonakriisis tugeva löögi saanud välisturism on kaugel kriisieelsest tasemest, kuid viimased nädalad on toonud ettevõtetele positiivseid sõnumeid. Tallinna Sadam hindab, et juulis võib Tallinna-Helsingi liinil kerkida reisijate arv juba 60 protsendini tavapärasest. Kasvamas on ka bussi- ja lennureisijate arv.

Tallinna Sadam on koroonakriisis üsna hästi vastu pidanud: Eesti suurimas kaubasadamas Muugal käib töö nagu ikka. Kaubamahud on tänavu isegi paari protsendi võrra kasvanud.

Reisijate arv kukkus teises kvartalis 80 protsenti, kuid on jõudsalt taastumas. Enam kui neli viiendikku Tallinna Sadama reisijate käibest annab Tallinna-Helsingi liin.

"Juuni teine pool näitab, et pool on taastunud. Ja juulis me näeme kiirenevat taastumist. Ma väga loodan, et kolmas kvartal ja ilusad ilmad toovad rohkem Soome turisti siia Tallinnasse," ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

Kalm loodab, et juulis jõuab Tallinna-Helsingi liini käive juba 60 protsendini aastatagusest ning aasta kokkuvõttes jääb Tallinna Sadam endiselt kasumisse. Kõige kiiremini taastubki turism lähiriikidest.

Bussifirma Lux Express sõidab Tallinnast Riiga, Vilniusesse ja Varssavisse. Praeguseks on taastunud kolmandik aastatagusest reisijate arvust.

"Kui me jõuame suve lõpus 35-40 protsendini võrreldes eelmise aastaga, siis see oleks juba hea tulemus. Kõige aktiivsemad reisijad taastumise mõttes on lätlased ja Eesti suunal, Pärnu ja Tallinn. Teisel kohal on Riiat külastavad eestlased. Leedulased on Balti riikides rahvusvahelise reisimise seisukohalt kõige passiivsemad," kommenteeris Lux Expressi tegevjuht Janno Ritsberg.

Tallinna Lennujaama keskmine reisijate arv oli juunis vaid kaheksa protsenti aastagusest, samas möödunud nädala laupäeval oli reisijaid juba 30 protsenti mullusest. Püsivalt looodab lennujaam 30 protsendi tasemeni jõuda augustiks. Ettevõtte kinnitusel sooviksid lennufirmad väga liine taas käima panna.

"Probleem on selles, et mitmetes riikides on olukord piiripealne. Mingitel nädalatel peab karantiini jääma, mingitel ei pea. Ja selline olukord kindlasti reisimist ei soosi. Kui koroonatase Euroopas läheb madalamale, siis reisimine läheb Euroopas rohkem lahti," kommenteeris Tallinna Lennujaama kommertsdirektor Eero Pärgmäe.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: