Politsei ei leidnud Vormsi lähedal merre kukkunud purjekakaptenit

{{1594294560000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
PPA helikopter Autor/allikas: PPA

Neljapäeval enne kella 13 kukkus Vormsi lähedal Savinovi madala juures merre päästevestita purjekakapten, keda otsiti PPA aluste ja helikopteriga, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA). Meest ei ole seni leitud.

Häirekeskus sai kella 12.50 ajal teate Dirhami ja Haapsalu vahel seilanud Eesti purjelaevast, millelt kukkus üle parda mees, kes jäi kadunuks. Abi kutsus teine samal laeval olnud mees.

"Merevalvekeskusele andis ta teada, et nägi silmanurgast kukkumist, inimest vees ei näe, kuid üritab purjed maha saada. Samuti ütles ta, et vette kukkunud mehel, kes oli ühtlasi ka laeva kapten, ei olnud seljas päästevesti," kirjeldas PPA mereturvalisuse grupi juht Marge Kohtla. Kohtla sõnul ei osanud teataja anda ka purjelaeva koordinaate.

"Õnneks suutsime purjeka asukoha siiski kindlaks teha, kasutades selleks radaripilti, aga ka telefoni positsioneerimist," selgitas Kohtla.

Sündmusele reageeris kohes läheduses olnud PPA laev Kindral Kurvits, mis oli ise piirkonnas liikudes purjelaeva varem märganud – seegi info oli oluline purjeka asukoha kindlaks tegemisel. Kindral Kurvitsa operatiivpaadid asusid meest otsima.

"Kella 13.19 ajal jõudsid sündmuskohale Kärdla merepäästjad mootorpaadiga "Kessu" ning kella 13.30 paiku hakkas ala üle kontrollima ka lennusalga kopter," rääkis Kohtla.

Marge Kohtla ütles, et otsingud piirkonnas jätkusid veel õhtulgi, kuid kella 19 ajal aktiivsed otsingud lõpetati. Kohtla sõnul pole enam paraku suurt lootust, et mees leitaks elusana.

"Kuigi on suvi, on veetemperatuur piirkonnas hetkel umbes 15-16 kraadi ja sellises vees peab inimene tegelikult vastu vaid umbes tund aega," lisas ta.

Kuigi see ei ole kohustuslik, soovitab Kohtla merele minnes siiski alati päästevesti selga panna. "Vette kukkudes kergendab see kindlasti ka inimese otsimist, sest erksavärviline vest on kaugele näha," tõi ta välja.

Meresõitudel on Kohtla sõnul tähtis pidevalt vahti pidada ning jälgida sealhulgas ka veesõiduki asukohta. "Merel enda asukoha teadmine on väga oluline just hädaolukorras, et abi saaks tulla võimalikult kiirelt. Veesõidukil peaks olema lisaks kaptenile vähemalt üks reisija, kellel on olemas teadmised veesõiduki juhtimisest, navigeerimisest ja üldisest ohutusest," ütles Kohtla.

Politseinikud aitasid purjelaeva ankrusse saada ja kella 17 ajal aluse Haapsalu sadamasse pukseerida. Õnnetusest teada andnud mehega oli kõik korras ja meedikute abi ta ei vajanud.

Õnnetuse hetkel oli merel hea nähtavus, üsna tugev läänekaare tuul, laine kõrgus umbes 1,5 meetrit.

Võimalikud edasised otsingutegevused otsustatakse reedel.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: