Rahandusministeerium peatas võrdsusprojektide rahastuse hasartmängumaksust

Raul Siem
Raul Siem Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusministeerium peatas riigi tugiteenuste keskuse (RTK) kaudu võrdsete võimaluste ja soolise võrdõiguslikkuse edendamise valdkonda kuuluvate projektide rahastamise hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt.

Rahandusministeerium on seisukohal, et RTK kui toetusi rakendav riigiasutus ei saa teha hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt tehtavaid väljamakseid projektidele, mis ei vasta hasartmängumaksu seaduses nimetatud valdkondadele.

Sellest tulenevalt tuleb RTK-l peatada toetuste väljamaksed Eesti Naisteühenduse Ümarlaua projekile – "Koos võrdõiguslikuma ühiskonna poole"; Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) projektile "ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust" ja Eesti Inimõiguste Keskuse projektile "Võrdsed võimalused sidusas ühiskonnas", kirjutas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem rahandusministri ülesannetes sotsiaalministeeriumile.

Hasartmängumaksu seaduse välja töötajana nõustub rahandusministeerium riigikontrolli märgukirjas toodud seisukohaga, et toetatavaid valdkondi on tõlgendatud ebakohaselt ning seetõttu on hasartmängumaksust laekunud vahendeid kasutatud sihtotstarvetel, mida seadus ette ei näe.

Rahandusministeerium ei pea õigeks, et sotsiaalministeerium kasutab jätkuvalt hasartmängumaksust laekunud eelarvevahendeid ebaõigel sihtotstarbel põhjendades seda sellega, et toetuse saajatel on toetuse saamiseks õiguspärane ootus, märkis Siem.

Sotsiaalministeeriumil on ministri sõnul võimalik kasutada ka muid eelarvevahendeid kui hasartmängumaksust laekuvad vahendid. Selle soovituse on andnud ka riigikontroll oma märgukirjas – sotsiaalministril rahastada edaspidi nende tegevusvaldkondade projekte, mida hasartmängumaksu seaduses loetletud pole, ministeeriumi muudest eelarvesummadest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: