Ukraina võõrtööliste seast leiti kolm koroonapositiivset

{{1595403000000 | amCalendar}}
Foto: Pixabay

Teisipäeval põllumajandus-kaubanduskoja korraldatud erilennuga Tallinna saabunud 159 Ukraina võõrtöölise seast leiti testimisega kolm koroonaviiruse kandjat.

Ukrainlastele tehti koroonatestid vahetult Eestisse saabumise järel ning testiti 159 saabujat, ütles terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma kolmapäeval.

Kolm testi osutus positiivseks, kinnitati kolmapäeva pärastlõunal terviseametist.

Teisipäeval oli teada, et lennukiga saabub 170 võõrtöölist. Terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar täpsustas ERR-ile, et võõrtöölisi saabus 159. Lisaks oli lennul kaheksa inimest, kes naasid Ukrainast ning neil otsest testimiskohustust pole, kuid nad peavad olema kaks nädalat eneseisolatsioonis.

Paar Eestisse tulema pidanud töölist jäid erinevatel põhjustel lennult maha, ütles Saar.

Võõrtöölised kandsid maske Kiievist lennukisse sisenemise hetkest, Tallinna lennujaama saabudes testiti neid ka koroonaviiruse suhtes. Testimise tellisid väikeettevõtjad takistamaks viiruse levikut Eestisse.

Kõik lennukiga Eestisse saabunud võõrtöölised on kahenädalases isolatsioonis oma tööandja juures, kinnitati terviseametist. Isolatsiooni ajal ei tohi võõrtöölised töötada.

Kõik kolm positiivset juhtu lähevad Eesti koroonastatistikasse, teatas terviseamet.

Antslas keeldus kolm inimest testist

Terviseamet tegi teisipäeval kõigile Antsla niinimetatud hipilaagri osalejatele koroonaviiruse testi ning käskis ürituse ära lõpetada.

Härma sõnul keeldus kolm laagris osalenut testimisest. "Nendega räägitakse. Keeldujaid käsitletakse kui koroonapositiivseid ja neile kehtivad ka vastavad reeglid," ütles Härma.

Vikerkaare festivalile oli kokku saabunud 41 inimest, neist kuus lapsed. Kokku testiti koroonaviiruse suhtes 36 inimest, kõik testid osutusid negatiivseks, teatas terviseamet kolmapäeval.

Kõik laagris osalejad peavad peale testimist laagrialalt lahkuma, positiivse testi korral oleks kohaldatud inimesele eneseisolatsiooni kohustus.

Laagrialal viibisid ka kolm inimest, kes olid saabunud kõrge haigestumisega riikidest – Suurbritanniast, Portugalist ja Hollandist – ning kes oleks pidanud olema liikumispiirangu all, märkis Härma.

Antsla laagris tuvastati koostöös politseiga ka narkojoobes inimesi, kelle suhtes algatati koha peal väärteomenetlus.

Härma sõnul on laagri korraldajad heatahtlikud inimesed, kellega teisipäeval reidi käigus probleeme ei tekkinud. Laagri puhul oli probleemiks läbimõtlematus, näiteks võttis korraldaja valla ja terviseametiga liiga hilja ühendust, märkis terviseameti ajutine juht.

Uued juhud ikka Tallinnas ja Ida-Virumaal

Eestis on epidemioloogiline olukord endiselt rahulik ning viimase kahe nädala haigestumus on kaks inimest 100 000 elaniku kohta.

Nädalas tehtavate testide arv langeb endiselt, kuid WHO nõutavaga võrreldes testitakse endiselt palju, ütles Härma. Testide arv langeb tema sõnul peamiselt seetõttu, et inimesed käivad suvel vähem perearsti juures ning ka haiglad testivad vähem plaanilisele ravile saabujaid.

Möödunud nädalal tehti Eestis 1,8 testi 1000 elaniku kohta ning positiivsete testide osakaal oli keskmiselt alla ühe protsendi. Nakatumine on üle pooltel juhtudel toimunud peresiseselt ehk nakkus on saadud pereliikmelt.

20. juuli seisuga on Eestis 23 registreeritud COVID-19 haiget. 12 neist on Harjumaa, seitse Ida-Virumaa elanikku. Üks haige on Järvamaal, Lääne-Virumaal, Tartumaal ja Pärnumaal. Terve riigi peale on üks aktiivne kolle, mis asub Ida-Virumaal.

Välisriikidest sisse toodu juhtumeid registreeriti viimase kahe nädala jooksul kaheksa (Kasahstan, Soome, Venemaa, Inglismaa, Ukraina (2), USA, Hispaania).

Lähiriikides olukord stabiilne

Eesti naabritest on ainukesena probleeme endiselt Rootsis, kuid ka seal näitab haigestumine kiiret vähenemist, ütles Härma. Viimaste andmete järgi on Rootsis haigestumus 57 inimest 100 000 elaniku kohta. Rootsi epidemioloogide kinnitusel on raskeid haigestunuid puudutav olukord normaliseerunud kõigis regioonides ja surmajuhtude arv langeb jätkuvalt.

Soomes on näitaja 1,2 inimest 100 000 elaniku kohta, Lätis 3,5, Leedus 3,4 ja Norras 2,2.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: