Meedia: Hispaania endine kuningas põgenes kohtupidamise eest Dominikaani Vabariiki

{{1596557160000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/Jon Nazca

Hispaania endine kuningas Juan Carlos on asunud elama Dominikaani Vabariiki, teatas Hispaania ajaleht La Vanguardia. Korruptsioonikahtlustustega uurimise all olev ekskuningas teatas esmaspäeval ootamatult, et on otsustanud kodumaalt lahkuda, võimaldamaks oma pojal Felipe VI rahus valitseda.

La Vanguardia andmeil sõitis ekskuningas esmalt autoga Portugali Porto linna ning jätkas sealt lennukiga teekonda Kariibi mere Haiti saarel asuvasse pisiriiki. Seal peatub ta rikka perekonna juures, kellele on juba põlvkondi kuulunud mitu suhkrurooistandust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Oma kuningast pojale andis ta lahkumisest teada kirja teel.

"Kuningas Felipe VI teab, et kuningainstitutsiooni päästmiseks peab ta oma isast lahti ütlema. See on kindlasti jube, nii isiklikult kui ka perekonna seisukohalt, kuid seda peab ta tegema. Samuti peab ta lahti ütlema ka ülejäänud perekonnast," rääkis ajalehe El Independiente poliitikatoimetaja Cristina de la Hoz.

Prokuratuur hakkas Juan Carlose hämaraid tehinguid uurima juunis. Muu hulgas kahtlustatakse ekskuningat 100 miljoni dollari suuruse meelehea vastuvõtmises Saudi Araabia kuningakojalt.

"Kõigepealt tuleb tema süü tõestada, sest süüdistust talle esitatud pole ja ma arvan, et ta lahkus ainult oma poja pärast," arvas Madridi elanik Isabel.

"Minu arust oli see ärajooksmine, ta lasi jalga, häbiväärne põgenemine, seda ma arvan. Ta oli tüüp, kes võttis Hispaanias ettevõtetelt matti ja nüüd pani autult ajama. Hunnik skandaale tal ka kaelas. See oli põgenemine, et päästa oma au, mida tal niikuinii enam ei ole," kommenteeris Madridis elav Raul.

Juan Carlos ise ütles, et tema lahkumine pole põgenemine, sest ta ei plaani juurdlusest kõrvale hoida, vaid vastupidi, uurijatega igati koostööd teha.

Dominikaani Vabariiki kavatseb eksmonarh jääda vaid paariks nädalaks. Oma edasistest plaanidest ta teada andnud pole.

Skandaalide tõttu pidi Juan Carlos trooni pojale loovutama juba 2014. aastal ning jäi ilma ka ekskuningaile üldiselt omasest puutumatusest seaduse ees.

Ametnik: Hispaania ekskuningas ei ole Dominikaani Vabariiki saabunud

Korruptsioonis kahtlustatav Hispaania ekskuningas Juan Carlos, kes teatas eksiili minekust, ei ole seni saabunud Dominikaani Vabariiki, seda vastupidiselt uudistele, et ta on sinna lennanud, teatas Dominikaani Vabariigi migratsiooniteenistus.

Riigi välisministeerium ütles AFP-le, et neil ei ole infot Hispaania ekskuninga plaanide kohta veeta seal aega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: