Terviseamet: koolid peaksid lähikontaktid viima miinimumini

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna munitsipaalkoolides läheb 1. klassi ligi 3900 last. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova sõnul näitab rahvusvaheline statistika, et haiguse levik laste hulgas on suhteliselt harv. Koolidele soovitab terviseamet kooliaasta alguses kõigepealt vähimagi haiguskahtlusega inimeste koju jäämist, kontaktide minimeerimist ja hügieeninõuete järgimist.

Koroonaviiruse kulg ja levik erineb vanuserühmade kaupa.

Olga Sadikova toob välja, et WHO statistika näitab, et kuigi kuni 18-aastaste laste osakaal maailma elanikkonnas küündib 29 protsendini, on sama vanuserühma osakaal COVID-19 registreeritud haigusjuhtude hulgas üks kuni kolm protsenti. Euroopa regioonis registreeritud juhtudest umbes neli protsenti olid alla 18-aastased, neist omakorda 24 protsenti olid alla viieaastased, 32 protsenti 5–11-aastased ja 44 protsenti 12–18-aastased.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse riskihinnangust lähtudes on tõestatud, et COVID-19 haiguse ülekandumine lapselt lapsele on harv. Samuti on harva raporteeritud juhte, kus COVID-19-sse haigestunud lapsed oleksid haiguse edasikandjad õpetajatele ja muule täiskasvanud koolipersonalile ning vastupidi.

Koolidele soovitab terviseamet kõigepealt seda, et haigena või vähimagi haiguskahtluse korral jääksid inimesed koju - kui haige inimene hoiab tervetest eemale, ei levita ta ka nakkushaigust teistele.

Sadikova sõnul peaksid koolid kindlasti võimalusel korraldama õppetööd selliselt, et lähikontaktide arv oleks viidud miinimumini.

Samuti on oluline, et nii õpilased, õpetajad kui ka muu koolipersonal järgiks head kätehügieeni ja head respiratoorset hügieeni ehk köhides ja aevastades kaetakse suu ja nina pabertaskurätikuga, mis koheselt ära visatakse. Inimestega, kellel on hingamisteede nakkushaiguse nähud, tuleb hoida distantsi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: