Soome valitsus lükkas reisipiirangute arutamise edasi

Soome peaminister Sanna Marin.
Soome peaminister Sanna Marin. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Soome valitsus sai neljapäeval ülevaate epidemioloogilisest olukorrast teistes riikides ja arutas reisipiirangute üle, kuid mingit otsust piirangute muutmise kohta ei tehtud.

Soome valitsus arutas neljapäevasel istungul koroonaviiruse esimese laine järgset tegevusplaani. Lisaks sai valitsus ülevaate koroonaviiruse levikust ning epidemioloogilisest olukorrast Soomes ja muudes riikides, vahendas Yle.

Rahandusminister Matti Vanhanen ütles, et ka piiriküsimusi arutati põgusalt. Yle andmetel ei arutatud reisisoovituste uuendamist, kuigi praeguse seisuga mahub Soome kehtestatud nakatumise piirarvude järgi turvaliste reisisihtkohtade nimekirja vaid Läti.

Soome valitsus on sätestanud, et ilma karantiini jäämata tohib Soome saabuda vaid riikidest, kus uusi koroonaviirusega nakatunuid on tuvastatud viimase kahe nädalal jooksul 100 000 elaniku kohta 8 kuni 10. Eesti näitaja tõusis neljapäeval üle 16.

Soome valitsus ei teinud otsuseid ka Lapimaad puudutava turismi kohta, kuid eesmärgiks on endiselt luua võimalused turvaliseks reisimiseks Lapimaale. "Praegu tehakse sinna broneeringuid, ja meil on praegu nägemus, kuidas reisimist sinna saab lihtsustada ja samas tagada turvalisus. Jõuluhooajal on see Lapimaal oluline küsimus ja me soovime leida lahendused," ütles Soome peaminister Sanna Marin.

Praeguse plaani järgi lubataks turistidel Lapimaale ilma karantiinita reisida olenemata päritoluriiigist sel juhul, kui koroonatest on negatiivne.

Transpordi- ja kommunikatsiooniminister Timo Harakka teatas kolmapäeval, et ettevalmistamisel on seadusemuudatus, millega pääseks Soome vaid isikud, kelle koroonatesti tulemus on negatiivne.

Reisifirmad on Soome valitsuselt nõudnud kiireid lahendusi, et näiteks briti turistidele saaks kinnitada, et nende reisid Lapimaale ei ole ohus.

Majandusminister Mika Lintilä on nõudnud, et Soome valitsus leevendaks riigis kehtivaid, Euroopa kõige rangemaid reisimispiiranguid. Tema hinnangul on eriti oluline Eesti ja Soome vaheline vaba liikumine, mis ei tohiks mingil juhul katkeda.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: