Tehnikaülikool läheb osaliselt üle distantsõppele

Tehnikaülikooli maskott
Tehnikaülikooli maskott Autor/allikas: Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna tehnikaülikool otsustas esmaspäeval, et tulenevalt Tallinna ja Harjumaa koroonaviirusesse nakatumise tasemest ning mõningasest nakatumisest tudengkonnas läheb ülikool hiljemalt 9. septembrist osadel õppekavadel ajutiselt üle distantsõppele.

Distantsõpet rakendatakse esialgu kahenädalaseks perioodiks. Ülikool on välja töötanud erinevad käitumisjuhised ning olukorda hinnatakse igapäevaselt. Õppetöös on soovitatud ning toetatud hübriidõpe, teatas tehnikaülikool.

Esmaspäevase seisuga on ülikooli poole pöördunud üheksa tudengit, kes on teavitanud oma COVID-19 positiivsest testivastusest. Ükski neist juhtumitest ei ole teadaolevalt alguse saanud ülikooli linnakust. Kõiki juhtumeid lahendatakse operatiivselt koostöös terviseametiga, teatas ülikool.

Kõiki tuvastatud lähikontaktseid on teavitatud ning potentsiaalsetel viirusekandjatel palutud jääda eneseisolatsiooni.

Ülikool soosib kaugtööd neil töötajatel, kellel see on võimalik.

Tehnikaülikool soovitab oma üliõpilastel ja töötajatel jälgida terviseameti hügieeninõudeid: pesta käsi, kanda maske ning mitte tulla ülikooli haigustunnustega.

Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Volli sõnul võib tänases olukorras öelda, et suvel raske südamega vastu võetud otsus loobuda koroonariskiriikidest pärit uutest üliõpilastest oli õige.

"Koroonarisk, mis on seotud naasvate välisüliõpilastega, on tänaseks realiseerunud. Johtuvalt praegusest olukorrast läheb tehnikaülikool kõigil ingliskeelsetel õppekavadel järgmiseks kaheks nädalaks üle distantsõppele. Distantsõppele läheb üle ka üks eestikeelne õppekava, mille õppetöös osales nakatunud üliõpilane. Ülikool on töötanud välja erinevad riskistsenaariumid, mis aitavad tehnikaülikoolil paremini hinnata olukorda ning langetada otsuseid," lausus Voll. 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: