Ööpäevaga lisandus 32 koroonahaiget, nakatumisnäitaja kerkis üle 20

Koroonatestimine lennujaamas
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus 32 uut koroonahaiget, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on 20,32 (esmaspäeval 19,34).

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1770 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 32 testi tulemus osutus positiivseks.

Haiglaravil on seitse inimest. Juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 20,32. Eestis on koroonaviirus nõudnud 64 inimese elu.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 12 inimesel. Võrumaale lisandus kolm, Ida-Virumale kolm, Pärnumaale kaks, Tartumaale üks ja Viljandimaale üks.  Kümnel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Tallinna nakatumisnäitaja tõusis 31-le

Harjumaale (neist üheksa Tallinna) ööpäevaga lisandunud 12 haigusjuhust on hetkel teadaoleva informatsiooni põhjal on seitse varasemate haigete lähikontaktsed, üks juhtum on sisse toodud Saksamaalt.  Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Perioodil 6.-7. september lisandunud haigusjuhtudest oli kaks juhtu sisse toodud (Mehhiko, Itaalia), pere-ja töökontaktide kaudu haigestus kuus inimest.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on viis aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 15, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse koldega 10, Gourmet Coffee koldega 10 ning saunapeo koldega seitse nakatumist. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu.

Tallinnas on 100 tuhande elaniku kohta 31,0 COVID-19 haigusjuhtu.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel 761 inimest, kellest 156 on haigestunud.

Ida-Virumaal jälgimisel ligi 600 inimest

Ida-Virumaale lisandus kolm uut juhtu, neist üks Narva linna. Kahel juhul on tegemist varasemate haigestunute lähikonktaktsetega, ühel juhul on nakatumise asjaolud veel täpsustamisel. Terviseameti Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 600 inimest. Osakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga (neist 31 on töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed)  Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 15, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget).

Lõuna regiooni uute positiivsete puhul on tegemist Võru sünnipäeva koldesse lisandunud viie nakatunuga, kes olid varasemate haigete lähikontaktsed.  Kokku on tänahommikuse seisuga nn Võru sünnipäeva koldes 12 nakatunut. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses ligi 275 inimest, kellest 30 on haigestunud.

Pärnumaale lisandunud kahest positiivsest juhust üks on seotud reisimisega välismaale (Austria, Itaalia) ja üks on Võrumaal positiivse isikuga kontaktis olnud inimene. Austria-Itaalia kümnesest reisiseltskonnast on Pärnumaal viis positiivset, Võrumaal neli. Üks inimene põdes haiguse kevadel läbi ja on negatiivne. Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 20 inimest, kellest kaheksa on haigestunud.

Uus testimispunkt Võru linnas

Seoses viiruse leviku tõusuga Võrumaal alustas teisipäeval terviseameti koostööpartner proovide võtmist uues testimispunktis, mis loodi Võru linna. Qvalitase õdedega mehitatud sissesõidu (drive-in) meetodil testimispunkt asub Kagukeskuse parklas (Kooli tn 4), autopesula juures. Testimiseks on vajalik perearsti saatekiri, selle laekumisel võtab testimise kõnekeskus ühendust ja broneerib aja. Proovid transpordib ja viirust analüüsib SYNLAB oma Tallinna laboris ja inimesed saavad vastused 24 tunni pärast.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: