Yle: Soomest madalama nakatumisnäiduga riikidest saab peagi vabalt Soome

Maskides kujud Helsingi raudteejaama juures.
Maskides kujud Helsingi raudteejaama juures. Autor/allikas: Kirsti Jõesalu

Soome kavatseb loobuda negatiivse koroonatesti või eneseisolatsiooni nõudmisest reisijatelt, kes saabuvad mis tahes riigist, kus koroonaviirusesse haigestumus on madalam kui Soomes.

Soome valitsus on juba varem otsustanud hakata veel enne talve rakendama niinimetatud testi ja tule põhimõtet, mis peaks võimaldama negatiivse testitulemuse alusel Soome sõita kõigil soovijatel, kaasa arvatud turistid.

Soome rahvusringhäälingu Yle andmetel on valitsus nüüd aga plaani lihtsustanud ning kõik Soomest madalama nakatumisnäiduga riikidest saabujad peaks süsteemi käivitudes pääsema üle piiri ilma igasuguste piiranguteta.

Praeguse seisuga puudutaks see ka Eestit, sest Soome kahe nädala nakatumisnäit (51) on Eesti omast tunduvalt kõrgem.

Soomest kõrgema nakatumisnäiduga riikidest saabuvate turistide Soome pääsemise eeldus oleks lähteriigist saadud maksimaalselt kolm ööpäeva vana tõend negatiivse koroonatesti kohta. Neist riikidest kodumaale naasvad Soome elanikud või muudel mõjuvatel põhjustel saabujad vabastaks taoline tõend eneseisolatsioonist.

Eestist Soome suunduvate tööreiside osas kehtib erand. Neid nakatumisnäit, koroonatestid ega eneseisolatsioon ei puuduta.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: