Itaalia sulgeb jõusaalid ja kinod, Hispaania kuulutas välja eriolukorra

Foto: SCANPIX/REUTERS/Yara Nardi

Itaalia sulgeb koroonaviiruse juhtumite kiire kasvu tõttu esmaspäevast kinod, ujulad ja jõusaalid. Hispaania kuulutas pühapäeval välja eriolukorra, mis võimaldab rakendada üleriigilist liikumispiirangut.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte sõnul ei taha riik korrata kevadel viiruse esimese laine ajal kehtestatud täielikke piiranguid, kuna need tõid kaasa suure kahju riigi majandusele, kirjutab BBC.

Uute piirangute alusel viiakse ka vanemate õpilaste koolitöö klassiruumist internetti.

Laupäeval kerkis koroonaviirusesse nakatumiste arv Itaalias 19 600 juhtumi võrra, suri 151 inimest.

Hispaania valitsus kehtestas liikumispiirangu öösel kella 23 ja hommikul kella kuue vahel. See piirab inimeste kogunemist ja liikumist eri piirkondade vahel välja arvatud töö tõttu ja meditsiinilistel põhjustel.

Eriolukord kehtib Hispaanias esialgu, 15 päeva. Peaminister Pedro Sanchez ütles, et palub parlamendilt heakskiitu piirangute pikendamisesks 15 päevalt kuue kuuni. Samad piirangud kehtisid riigis ka aprillikuus.

Hispaanias on pandeemia algusest kokku olnud üle miljoni koroonaviiruse juhtumi ja viiruse tagajärjel on surnud üle 35 000 inimese.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: