Georgias leiti ülelugemisel arvestamata sedeleid, kuid tulemus ei muutu

Valimised USA-s.
Valimised USA-s. Autor/allikas: Maria-Ann Rohemäe/ERR

USA presidendivalimistel väga viigilähedase hääletustulemuse teinud Georgia osariigis on kahes maakonnas ülelugemisel avastatud lugemata sedeleid, kuid need täiendavad hääled ei muuda presidendivalimiste üldist tulemust.

Auditi tulemusena, et tagada valimismasinate häälte lugemise täpsus, avastati Atlantast lõuna pool asuvas Fayette'i maakonnas üles laadimata mälukaart.

Mälukaardi 2755 häälest ei piisa, et osariigis juhtiv demokraat Joe Biden kaotaks vabariiklasest presidendile Donald Trumpile. Loendamata sedelite jaotus oli Trumpi jaoks 1577, Biden sai 1128 häält.

Floydi maakonnas teatati esmaspäeval, et seal jäi lugemata umbes 2500 häält, kuna masinad polnud neid skaneerinud.

"Mõlemad maakonnad peavad veel kinnitama oma hääletustulemused ja peale uute häälte arvesse võtmist jääb kahte kandidaati lahutama 13 000 häält," ütles Gabriel Sterlin, kes on Georgia riigisekretäri kabineti ametnik.

Tasavägise tulemuse tagajärjel otsustas Georgia riigisekretär Brad Raffensperger, et auditi käigus tuleb maakondade hääled käsitsi üle lugeda.

Eelmisel aastal ostis osariik 100 miljoni dollari eest uue hääletussüsteemi, seal on puutetundlikud ekraanid ning sedeleid saab skaneerida. Eelmisel nädalal lasi Raffensperg teha masinatele auditi, seda korraldas Alabama ettevõte Pro V&V, mis ei leidnud ühtegi tõestust, et masinad oleksid ebausaldusväärsed.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: