Kõlvart taotleb gümnaasiumidele vajaduspõhist kontaktõppe jätkamist

Foto: Haridus- ja teadusministeerium

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pöördus haridus- ja teadusministri ning sotsiaalministri poole taotlusega võimaldada gümnaasiumiastmes vajaduspõhiselt kontaktõpet õppekvaliteedi tagamiseks.

Kõlvarti sõnul on distantsõppe rakendamise vajadus mõistetav, kuid hariduse kvaliteeti silmas pidades peaks säilitama gümnaasiumiõpilastele teatava paindlikkuse õppekorralduses.

"Kuna kevadine kogemus näitas, et distantsõpe kõigile õpilastele ei sobi, peaksime säilitama võimaluse vajaduspõhise kontaktõppe jätkamiseks ka gümnaasiumiastme õpilastele, et vältida distantsõppe negatiivset mõju õpitulemustele. Distantsõppele lisaks väikeses mahus kontakttundide võimaldamine hoiab kontaktide arvu madalal ja hajutab kooliruumides gümnasiste, kuid säilitab samas vajaliku otsekontakti õpilastega, et toetada õppe kvaliteeti," ütles Kõlvart.

Tallinn kavatseb varustada Tallinna gümnasistid korduvkasutatavate maskidega ning tagab õpetajatele isikukaitsevahendid.

Tallinn rakendas alates septembrist haridusasutustes ennetusmeetmeid: osaline distantsõpe, termokaamerate paigaldamine üldharidus- ja huvikoolidesse, isikukaitsevahendite varu loomine ja nende jagamine õpetajatele. Tallinna haridusasutustes on kõik Terviseameti ja Haridus- ja Teadusministeeriumi soovitatud viiruse leviku ennetamise meetmed juba kasutusel, teatas pealinna pressiteenistus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: