Suurbritannias algab koroonaviiruse vastu vaktsineerimine järgmisel nädalal

Suurbritannia on esimene riik maailmas, kus valitsus andis ametliku tegevusloa koroonaviiruse vaktsiini kasutamiseks. Pfizeri vaktsiini kasutamist alustatakse järgmisel nädalal.

Kõigepealt vaktsineeritakse Suurbritannias riskigrupid ja meditsiinitöötajad, massiline immuniseerimine koroonaviiruse vastu algab 2021. aastal, teatas Suurbritannia Rahvusringhääling BBC.

Kuigi koroonaviiruse vastu vaktsineerimine algab Suurbritannias juba järgmisel nädalal, peavad kodanikud jätkama ohutusreeglite järgimist, ütlevad eksperdid. Jätkub maskide kandmise kohustus ja sotsiaalse distantsi hoidmine.

Suurbritannia on praeguseks tellinud 40 miljonit Pfizeri vaktsiini doosi, 10 miljonit doosi peaksid saabuma juba lähipäevadel. Pfizeri vaktsiini efektiivsus on 95 protsenti.

Suurbritannia on tellinud lisaks Pfizeri vaktsiinile veel 100 miljonit doosi AstraZenecalt, mille efektiivsus on 62-90 protsenti. AstraZeneca vaktsiini kasutamisluba pole Suurbritannia valitsus veel otsustanud.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: