Riigikogu võttis vastu üürisuhete muudatuse

Kortermajad.
Kortermajad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu võttis kolmapäevasel istungil vastu võlaõigusseaduse muudatuse, mis reguleerib üürisuhteid.

Seadusemuudatus võimaldab üürisuhete sõlmimisel reguleerida suhteid senisest paindlikumalt. Turuosaliste hinnangul on uus seadus aga ebapiisav.

Seadus kaotab eluruumi üürilepingutest absoluutse leppetrahvi keelu ja lubab senisest enim nõuda üürnikult remondi tegemist. Näiteks võib omanik enne välja kolimist nõuda üürnikult tapeedi vahetamist ning üürniku kanda võivad jääda ka maja remondifondi maksed.

Üürnikud võivad aga edaspidi üürilepingu erakorraliselt üles, kui üürileandja otsustab ootamatult ühepoolselt üüri tõsta. Sellisel juhul välistatakse ka üüritõus kuni lepingu lõppemiseni.

Üürileandja saab uue seadusemuudatusega ka õiguse lepingu üürniku makseviivituse tõttu üles öelda väiksema võlgnevuse või lühema viivituse korral ehk kolme kuu asemel saab lepingu üles öelda kahe kuuga.

Seadusega on ette nähtud piirangud leppetrahvi suurusele, remondikohustuse kokkulepetele mitmed sisu- ja vorminõuded ning makseviivituse tõttu ülesütlemisel üürileandjale ka ulatuslikumad teavitamiskohustused.

Seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 73 riigikogu liiget, vastu hääletas seitse Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikut ja üks Keskerakonna saadik.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: