Politsei: ligi 90 protsenti idavirulastest kannab avalikus ruumis maski

mask
mask Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Nädala jooksul jagasid Ida regionaalne kriisistaap ja Ida-Virumaa omavalitsuste liit idavirulastele 15 000 maski. Kampaania käigus selgus, et avalikes siseruumides kannab praegu maski ligi 90 protsenti inimestest.

Ida prefektuuri kriisistaabi juhi Üllar Kustala sõnul on avalikus ruumis maskikandjate osakaal märkimisväärselt tõusnud.

"Kui kaks nädalat tagasi ei kandnud kaubanduskeskustes maski iga kolmas inimene, siis tänaseks on pilt muutunud palju paremaks – nüüd kaitseb nii ennast kui ka seeläbi ka teisi koguni üheksa inimest kümnest. Kuigi viiruse tõrjumise ning üksteise hoidmise mõttes on maskikandmine muutunud normiks, tekitab jätkuvalt muret see, et osa elanikke ei hoia poodides üksteisega vahemaad," ütles Kustala.

Terviseameti Ida regiooni juht Marje Muusikus ütles, et inimeste vastutustundlikum käitumine on märk sellest, et viirusesse suhtutakse tõsiselt ning et elanikud tahavad üheskoos panustada selle tõkestamisse.

"Kui piirangutest peetakse järjepidevalt kinni, näeme esimesi positiivseid mõjusid juba kolme-nelja nädala pärast. Siinkohal on väga oluline, et saabuvad pühad mööduksid kitsas pereringis," sõnas Muusikus.

Selgitustöö käigus jagati maske nii abivajajatele kui ka neile, kes maski maha unustanud või ei olnud seda endale soetanud. Vajadusel hakkavad kohalike omavalitsuste esindajad, päästjad ning politsei jagama maske ka lähipäevadel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: