Terviseministri väljavahetamine Läti valitsuse olukorda kergemaks ei tee

Foto: ERR

Läti parteiühendus Arengule/Poolt! ei plaani valitsust lõhkuda ja otsib uut terviseministrit, kinnitas äsja "Aktuaalsele kaamerale" seimi sotsiaal- ja tööasjade komisjoni esimees Andris Skride. Ministri väljavahetamine aga valitsuse olukorda ei paranda.

Paljud peaminister Krišjanis Karinši süüdistused on valed, teatas ametist lahkuv terviseminister Ilze Vinkele. Tema parteiühenduse kaaslased leiavad, et juba pikalt peetud valitsuse kaugtööistungite tõttu ongi silmast silma side jäänud poliitikute vahel nõrgemaks. Aga mitte ainult.

"Suuremad vaidlused valitsuses on olnud selle üle, et ühed ministrid soovivad karmimaid, teised leebemaid piiranguid. Ja muidugi majanduse ning tervishoiu vajaduste vastuolud," tõdes Skride.

Segane on seis vaktsiiniplaaniga, mida tegelikult esitleti juba ligi kuu aja eest ja mida peaminister pole väidetavalt näinudki.

Praeguseks on kõik spetsialistid üksteise võidu teatanud, et otsuse, milliseid vaktsiine ja kui palju osta, tegid nemad, mitte poliitikud.

"Peamine osa vaktsineerimisest viiakse läbi eraldi vaktsineerimiskabinettides ja suuremais haiglais. Perearstide juures Pfizeri vaktsiini tõenäoliselt ei süstita, sest neil pole võimalik tagada vajalikku logistikat. Võimalik, et kui kunagi saame AstraZeneca vaktsiini, siis seda saab manustada perearstide juures," rääkis Skride.

"Valitsuse moodustamine kahe aasta eest oli väga suur väljakutse kõigi osapoolte jaoks. Oleme nüüdseks üle elanud palju erinevaid aegu. Täna võin kinnitada, et minu meelest on valitsus praegu täpselt sama stabiilne nagu meie esimesel tööpäeval," sõnas Karinš.

Kui uus minister ka leitakse, siis kergemaks valitsusel ei lähe, sest haridustöötajad nõuavad haridusministri tagasiastumist ning epidemioloogid pole nõus majandusministri ettepanekuga ettevõtluspiiranguid leevendada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: