Läti seim kinnitas Daniels Pavlutsi tervishoiuministriks

{{1610044620000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/Gints Ivuskans

Läti seim kiitis neljapäeval heaks Arengu Eest/Poolt! seadusandja Daniels Pavlutsi kandidatuuri tervishoiuministri ametikohale.

Otsus langetati häältega 61-3, hääletusest ei võtnud osa 32 parlamendiliiget.

Peaminister Krišjanis Karinš kohtus Pavlutsiga hommikul ja toetas tema kandidatuuri. Ta väljendas veendumust, et Pavluts on valmis kohe tööd alustama.

Kohtumisel selgus, et peaministri ja tulevase tervishoiuministri nägemus ees seisvatest ülesannetest langeb kokku. Mõlema arvates peab riik koroonaviiruse vastu vaktsineerimise protsessi kiirendama, ministeeriumi tegevust tuleb üldsusele selgitada ja minister peab suutma hästi ja arusaadavalt suhelda ka ülejäänud tervishoiusektoriga.

"Pavluts on väga hea kandidaat. Ta on valmis seda tööd alustama. Ta ei alusta nullist, tal on kogemusi," ütles Karinš.

Pavluts ise ütles, et tal on tunne, nagu läheks ta sõtta. 

"Olukord riigis on kohutav, inimesed surevad, oleme jõudnud pandeemia kõige hullemasse punkti," ütles ta ja tänas meedikuid, kes on pandeemia epitsentris.

Ta lubas meditsiinitöötajaid toetada ja ütles, et dialoog sektori sees saab tema igapäevaseks ülesandeks, samuti suhtlus ühiskonnaga.

Karinš avaldas teisipäeval senisele tervishoiuministrile Ilze Vinkelele umbusaldust ja erakond Arengu Eest/Poolt! pidi leidma uue ministrikandidaadi.

Pavluts on varem töötanud majandusministrina.

ERR-i korrespondent Ragnar Kond ütles "Aktuaalses kaameras", et Pavluts on Lätis väga tuntud poliitik ning väga hea suhtleja. "Loodetakse, et ta suudab selles keerulises olukorras kuidagi erinevaid osapooli paremale koostööle viia," ütles Kond.

Piirangud lähevad rangemaks

Kond selgitas, et piirangud lähevad Lätis rangemaks.

"Kui Eestis muutub koolidega olukord leebemaks, siis Lätis vastupidi - kaugõpe jätkub 25. jaanuarini. Ja mis puudutab algklasse, siis nende vaheaega pikendatakse ka selle ajani. Selle eest tuleb kevadel kooliaega pikendada," ütles ta.

"Samas on teada ka see, et näiteks kaubanduses piirangud pisut leevenevad. Näiteks on lisandunud nende kaupade nimekirja, mida saab poest otse osta, sokid, sallid, mütsid ja ka lumelabidad. Irvhambad on sotsiaalmeedias juba valitsust selle uue võimaluse eest tänanud," lisas Kond.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: