Karinš ei mõista täiendava koguse koroonavaktsiini mitteostmise otsust

Koroonavaktsiin.
Koroonavaktsiin. Autor/allikas: Jassu Hertsmann

Läti peaminister Krišjanis Karinš ütles teisipäeval, et talle on mõistetamatu tervishoiuministeeriumi otsus mitte osta täiendavat kogust koroonavaktsiini.

Tervishoiuministeeriumis koostatud plaani kohaselt peaks Läti selle aasta esimeses kvartalis saama umbes 424 000 doosi Oxfordi-AstraZeneca vaktsiini, umbes 98 000 doosi Pfizer-BioNTechi vaktsiini ning veel 63 000 doosi CureVacilt ja umbes 42 000 doosi Modernalt. Neist on saadavalt tegelikult vaid Pfizeri oma.

Selgitades tervishoiuministri llze Vinkele umbusaldamist, ütles valitsusjuht, et talle ei ole selge, miks ja kes võttis vastu otsuse selle kohta, kelle vaktsiini Läti tellib ja kelle mitte.

Karinš rõhutas, et Euroopa Komisjon sõlmis kokkulepped erinevate koroonavaktsiini tootjatega ning iga EL-i liikmesriik otsustas ise, milliste tootjate vaktsiini hankida.

Läti esitatud taotluses oli suurem osakaal AstraZenecal, kuid see pole veel Euroopa ravimiametilt (EMA) heakskiitu saanud. Väiksemad kogused telliti Pfizer-BioNTechilt ja Modernalt.

Peaministri sõnul sai ta nädal tagasi teada, et Lätil oli võimalus esitada tellimus 100 000 Pfizer-BioNTechi vaktsiinidoosi saamiseks, kuid seda ei kasutatud ära.

Karinš ütles, et otsuse langetasid tervishoiuministeeriumi töötajad ja valitsusele seda arutamiseks ei esitatud.

"Meil (valitsusel) tuli sekkuda ja tagada, et Läti saaks juurdepääsu täiendavatele vaktsiinidoosidele, mida pakub Pfizer," ütles ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: