Kauplused on piirangute tõttu töö ümber korraldanud

Koroonapiirangute tõttu suletud poodide ja kaubanduskeskuste uste taga käis laupäeval arvukalt inimesi, kes polnud piirangutest miskit kuulnud. Mitmel suuremal kauplusel tuli müük ümber korraldada.

Valitsuse otsus kauplused nädalavahetuseks sulgeda lubas tööd jätkata neil suurematel poodidel, kus ostu saab teha drive-ini kaudu autost lahkumata. Kuigi selline ostuvõimalus on näiteks Bauhausi ehituskauplustel, tuli poe ukse taha inimesi, kes polnud kaupluste sulgemisest midagi kuulnud.

"Teate, ma kuulan tavaliselt uudiseid, aga praegu kuulen teilt esimest korda, et on kinni. Oleksin parem koju jäänud, oleks istunud teleri ees või tegelenud oma asjadega," rääkis poekülastaja Anatoli "Aktuaalsele kaamerale".

Kauplused, kus drive-in müüki pole, pakkusid piirangu ajal võimalust tellida kaup e-poest ning saada see kätte laost või muul turvalisel moel.

Näiteks tellisid Lasnamäel asuva Motoneti kliendid kauba e-poest, e-kirja või telefoni teel. Kui kaup koos, kutsuti klient ostudele järele. "Kliendid on väljas ja meie töötajad on sees ja piiriks on siin ukseava, seal on laud risti ja seal on kassaaparaadid ja sealt saame müüki teha," rääkis Motoneti kaubamaja juhataja Tomi Ranta.

Motoneti ees jälgisid kaupluse töötajad, et kliendid hoiaks distantsi. Ranta tunnistas, et välimüük ei küündi ligilähedalegi tavanädalavahetuse müügile.

"Eks ta äritegevuse poole pealt kindlasti löök on igale ühele paratamatult, aga minu hinnangul on see täiesti õige liigutus. Midagi tuleb teha selle epideemia ärahoidmiseks, et see on täiesti käest ära läinud," sõnas ta.

Ka aianduskeskus Hortes kauples e-poe abil ning kauba poodi tellinute jaoks oli poeuksel telefoninumber, kuhu helistades kaup uksele toodi. Naistepäevaks varutud lilli, mida nädalavahetusel müüa plaaniti, saab aga kauplus müüa alles esmaspäeval. Müügiga alustatakse pool kaheksa tavapärase 10 asemel.

"See teadaanne, et aianduskeskus läheb kinni, tuli alles paar päeva tagasi. Edaspidi me loomulikult arvestame ka ilmaga, sest meie põhitooted, mida me müüme, on ju taimed ja me peame arvestama, et temperatuur oleks sobiv," ütles Hortese turundusjuht Riina Ruus.

Hortes valmistub ka selleks, et teha õuealal välimüüki. Praegu ostavad rohenäpud kõige rohkem seemneid ning toataimede ümberistutamise kraami.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: