Eesti taotleb veel üle 660 000 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini

Koroonavaktsiin
Koroonavaktsiin Autor/allikas: Raigo Pajula/ITK

Valitsus otsustas teisipäeval taotleda vaktsiinitootja Pfizer/BioNTech lepingutest 660 552 lisadoosi.

Täiendavate dooside järk-järgulisel Eestisse saabumisel on võimalik vaktsineerimise tempot alates teisest kvartalist võrreldes varem kavandatuga tõsta, teatas sotsiaalministeerium.

Euroopa Komisjon sõlmis Pfizer/BioNTech põhilepingu novembris, millest Eesti taotles põhikogusena 603 876 ja lisakogusena 100 000 doosi vaktsiini. Praeguseks on Euroopa Komisjon sõlminud vaktsiinitootjaga lisalepingu, millest Eesti taotleb põhikogusena 250 000 doosi ja lisakogusena 100 000 doosi.

Nüüd on toimumas Euroopa Liidu COVID-19 vaktsiinide ühishanke juhtkomisjonis arutelud algselt taotletud koguste osaliseks ümberjaotamiseks liikmesriikide vahel ja tarnegraafikute muutmiseks. See annab Eestile võimaluse taotleda varem kinnitatud koguste suurendamist, teatas sotsiaalministeerium. Valitsuse otsusega taotleb Eesti vaktsiinitootja Pfizer/BioNTech lepingutest juurde 660 552 doosi vaktsiini, tingimusel, et lisadoose hakatakse tarnima alates teisest kvartalist.

Kokku võimaldavad Pfizer/BioNTech lepingutega saadavad vaktsiinid kaitsesüstida ligikaudu 857 214  inimest.

"Vaktsineerimise edenemise peamiseks takistuseks on seni olnud Eestisse jõudnud vaktsiinide piiratud kogused ja tarnete ebakindlus, mis leeveneb teises kvartalis. Euroopa Liidu tasandil on praegu toimumas arutelud, mille käigus saame taotleda ka Eestile täiendavaid vaktsiinikoguseid. Kasutame seda võimalust vaktsineerimise kiirendamiseks," lausus tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Eestis on teisipäeva hommiku seisuga tehtud 150 080 vaktsineerimist. Vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on vaktsineeritud 105 845 inimest ja 44 235 on saanud mõlemad vaktsiinidoosid. COVID-19 vaktsineerimisega hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on Eestis praeguseks 8 protsenti.

Euroopa Liidu ühises vaktsiiniportfellis on kokku kaheksa vaktsiinitootja (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen Pharmaceutica NV, CureVac, Sanofi, Novavax, Valneva) vaktsiinid. Eesti on seni ühinenud EL COVID-19 vaktsiini ühishankes viie eelostulepinguga: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen Pharmaceutica NV ja CureVac. Koos Euroopa Liidu ühisesse vaktsiiniportfelli lisandunud Valneva lepinguga on Eestil võimalik kokku soetada 5 229 362 doosi vaktsiini 2 764 681 inimese jaoks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: