Reoveeuuring näitab koroonaviiruse leviku kasvu

koroonaviirus
koroonaviirus Autor/allikas: Pixabay

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu tulemused näitasid sel nädalal taas koroonaviiruse leviku kasvu. Kõige enam on viirusekogused suurenenud Lõuna- ja Lääne-Eestist kogutud proovides.

Kui eelmisel nädalal andsid analüüsitulemused lootust, et viirusekogused hakkavad kahanema, siis sel nädalal on suure koroonaviirusesisaldusega proove isegi rohkem kui kahe nädala eest, teatas ülikool.

Uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete professor Tanel Tenson ütles, et eelmisel nädalal tekkinud lootus olukorra paranemisele oli ennatlik.

"Viirusekogused on kasvanud kogu Eestis, mistõttu on kindlasti mõistlik praegu kehtivate piirangutega jätkata," ütles Tenson.

Reoveeuuringu kaart. Autor/allikas: Tartu Ülikool

 Reoveeproove kogutakse iga nädala alguses kõigis maakonnakeskustes, üle 10 000 elanikuga linnades ja vastavalt vajadusele ka väiksemates asulates. Uuring annab terviseametile infot viiruse leviku hindamiseks enne kliiniliste haigusjuhtude tuvastamist, samuti aitab uuring avastada varjatud koldeid ja jälgida muutusi puhangudünaamikas.

Proovide kogumisel teeb Tartu Ülikool koostööd Eesti keskkonnauuringute keskuse ja vee-ettevõtetega, kes käitavad linnade reoveepuhasteid. Proovide analüüsid tehakse Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi laborites.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: