Reovee seireuuring: nakatumine on Eestis keskmisel tasemel

Foto: Pixabay

Tartu Ülikooli juhitava üle-Eestilise reovee seireuuringu tulemused näitavad jätkuvalt koroonaviiruse leviku langustrendi, kuid viiruse täielikust taandumisest üheski maakonnas veel rääkida ei saa.

Uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete professor Tanel Tenson ütles ERR-ile, et kui varasematel nädalatel oli viiruse tase reovees kõrge, siis nüüd saab öelda, et viiruse levik on keskmisel tasemel.

"Kui nakatumise näidud on nii suured, kui nad praegu on, siis reoveest mingit imet praegu oodata pole," ütles Tenson ja lisas, et asi läheb siiski vaikselt paremuse poole.

Kui varem on nakatumine väga kõrge olnud Ida-Virumaal, siis Tensoni sõnul pole seal enam kõige halvemad näidud. Ka on nakatumine langustrendis Harjumaal, kuid ühestki maakonnast viirus täielikult kadunud pole, sõnas ta.

"Kui langus sama tempoga jätkab, siis mõned nädalad või kuu läheb, enne kui asi hakkab n-ö puhtamaks minema," lisas professor

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: