Joakim Helenius liitub erakonnaga Eesti 200

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Joakim Helenius Autor/allikas: ERR

Ettevõtja Joakim Helenius on astunud välja erakonnast Isamaa ja selle liikmeühendusest Parempoolsed ning liitub erakonnaga Eesti 200, teatas Eesti 200.

"Helenius hakkab koos erakonnaliikmetega arendama Eesti 200 majanduspoliitilist programmi ning kõneisikuna kujuneb tema ülesandeks Eesti tuleviku jaoks oluliste majanduspoliitiliste reformide selgitamine," teatas Eesti 200.

"Isamaa ja Parempoolsed on täis häid inimesi ja soovin nendele edu. Minu progressiivne mõttemaailm sobib aga paremini kokku Eesti 200 põhimõtetega, mis on ka põhjus, miks olen oma otsused teinud," põhjendas Helenius erakonnavahetust.

Helenius lisas, et nii maailma kui Eesti poliitikas on "paremäärmuslikud jõud saanud tugevamaks argumendiga, et liberaalne demokraatia ja avatud ühiskond ei toimi ning peaksime ajas tagasi minema suletud rahvusriigi suunas".

"Vasakäärmuslikud jõud argumenteerivad, et ühiskonnal on vaja nende välja pakutud poliitkorrektsust, mis tähendab, et inimestelt võetakse ära õigus oma mõtted välja öelda, kui need ei sobi vasakpoolsete arvamustega. Mõistliku poliitilise dialoogi puudumine viib suurte lõhedeni ühiskonnas. Kui see tendents jätkub, on meie demokraatia ohus nagu on näha Ungaris ja Poolas ning selliste arengute vastu tuleb seista iga hinnaga," ütles Helenius.

"Eesti 200 on progressiivne erakond, mille on esile tõstnud ka vajadus viia ellu ühiskonna ja Eesti tuleviku jaoks hädavajalikke reforme. Erakonna selge tulevikuvisioon ja soov seda ellu viia on ka parim rohi ühiskonda hullutava äärmusliku poliitika vastu," selgitas Helenius oma valikut.

Helenius astus Isamaa liikmeks mullu augusti lõpus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: