Erdogani rivaali võib oodata vanglakaristus

Istanbuli linnapea Ekrem Imamoglu
Istanbuli linnapea Ekrem Imamoglu Autor/allikas: SCANPIX/AFP/OZAN KOSE

Istanbuli linnapea Ekrem Imamoglu võidakse vangistada, Türgi prokurörid alustasid tema suhtes kriminaaluurimist. Imamoglu on Recep Tayyip Erdogani kõige suurem poliitiline rivaal.

Imamoglu võitis 2019. aastal Türgi suurima linna Istanbuli kohalikud valimised. Erdogan väitis, et valimistel rikuti eeskirju ja riigi kõrgeim valimiskogu tühistas tulemused. Kordusvalimistel Imamoglu suurendas aga veelgi oma toetust, teatas The Times.

Imamoglu kasutab Istanbuli ressursse oma üleriikliku profiili loomiseks. Sama tegi Erdogan 1990. aastatel, kui ta oli Istanbuli linnapea. 

Türgi uuringufirma Raporu hiljutised küsitlused näitavad, et Imamoglu võidaks Erdogani järgmistel presidendivalimistel. Imamoglu saaks 51,4 protsenti häältest, Erdogan toetus oleks ainult 39,9 protsenti. 

Prokurörid esitasid hiljuti aga süüdistuse, milles Imamoglut süüdistatakse kõrgeima valimiskogu solvamises. Kui Imamoglu süüdi mõistetakse, võib teda oodata neli aastat ja üks kuu vangistust. 

Raporu direktori Can Selcuki sõnul võib vangistus hoopis Imamoglu poliitilisele karjäärile kasuks tulla. 

"Erdogani populaarsus tõusis hüppeliselt pärast seda, kui ta 1999. aastal vangistati," ütles Selcuk. 

"Kui Erdogan tahab Imamoglut päriselt alistada, peab ta teda võitma valimistel," lisas Selcuk. 

Imamoglu on Istanbulis populaarne poliitik. Tema juhtimisel on uuendatud väljakuid ja rohealasid, samuti laiendas ta ühistranspordisüsteemi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: