Erikomisjon tegi ministrile ettepaneku MES-i juhatus tagasi kutsuda

Urmas Kruuse
Urmas Kruuse Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas kolmapäevasel istungil kriisilaenude menetlust Maaelu Edendamise Sihtasutuses (MES) ja tegi riigikontrolli koostatud auditi järelduste põhjal maaeluministrile ettepaneku sihtasutuse juhatus tagasi kutsuda.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul kiitis komisjon üksmeelselt heaks kõik riigikontrolli auditi järeldused ja väljendas rahulolematust, kuidas MES on kriisilaene väljastades riigi raha jaotamise otsuseid teinud.

"Maksumaksja raha puhul peab riik ennast kehtestama. Riigikontrolli audit näitab üheselt, milline segadus valitses MES-i kriisilaenude väljastamisel," ütles Reinsalu.

Reinsalu sõnul on selle segaduse, ettevõtjate ebavõrdse kohtlemis ja läbipaistmatute otsuste eest vaja sihtasutuse juhatusel ka vastutada, mistõttu tegi ta komisjoni nimel maaeluminister Urmas Kruusele ettepaneku MES-i juhatus tagasi kutsuda ja kaaluda sihtasutuse tegevuse ümberkorraldamist.

Komisjoni aseesimees Marek Jürgenson (Keskerakond) kutsus üles avama arutelu Kredexi, EAS-i ja MES-i tegevusest ja kaaluma nende kõigi tegevuse ümberkorraldamist või liitmist.

"Kõik need toetused ja eesmärgid on omavahel sassi läinud. Senine praktika ei ole avalike ülesannete täitmisel kohane," ütles Jürgenson.

Istungil jagasid selgitusi maaeluminister Urmas Kruuse, Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Raul Rosenberg ning riigikontrolli esindajad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: