Eesti-Rootsi koostööraporti koostamist juhib Eesti poolt Raul Eamets

Raul Eamets Esimeses stuudios
Raul Eamets Esimeses stuudios Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti-Rootsi tulevikukoostöö esimese raporti kirjutamist juhib Eesti poolt Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets ning Rootsi poolt endine rahandusminister Pär Nuder.

Eesti ja Rootsi esmakordselt koostatava raporti algatavad kolmapäeval Stockholmis koos raportööridega Eesti välisminister Eva-Maria Liimets ja Rootsi välisminister Ann Linde.

Liimets on Stockholmis tähistamas Eesti ja Rootsi diplomaatiliste suhete sõlmimise 100. aastapäeva ja diplomaatiliste suhete taastamise 30. aastat.

Juubeliaastal üks olulisemaid ettevõtmisi on Rootsi ja Eesti kahepoolse koostöö edendamise võimalusi käsitleva raporti koostamine.

Eesti poolt juhib raporti koostamist majandusteadlane, Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets, kes on ka eelarvenõukogu esimees.

Rootsi poolt raporti koostamist juhtiv endine rahandusminister Pär Nuder on eesti juurtega, tema isa on eestlane.

Praegu on koostamisel ka Eesti-Soome koostööraport, mis algatati tänavu märtsis. Koostööraporti koostamist juhivad Eesti poolt Jaak Aaviksoo ja Soome poolt endine väliskaubandus- ja arenguminister Anne-Mari Virolainen. Raport valmib 2022. aasta veebruaris.

Eesti-Läti raporti koostamise protsess on samuti käivitunud, öeldi ERR-ile juuni alguses.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: