Galerii: eelregistreerimata vaktsineerimine Narvas tekitas elavat huvi

{{1625142180000 | amCalendar}}

Narvas saab neljapäevast koroonaviiruse vastu eelregistreerimata vaktsineerida ning kui kaitsesüstimine pärastlõunal pihta hakkas, tekkis vaktsineerimispunktis Fama kaubanduskeskuses huvilistest peagi järjekord.

Vaktsineerimist viib läbi ettevõte Silmarõõm-S ja kasutatakse ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Neljapäeval sai kaubanduskeskuses süsti paarsada inimest.

Korraldajad jäid rahule, et eri vanuses inimeste huvi vaktsineerimise vastu oli meeldivalt suur, ja nad on valmis riigi toel seda juba järgmisel nädalal kordama.

"Me oleme isegi pidanud mõned inimesed tagasi saatma, kes on olnud alla 18-aastased ja kes soovisid tulla ka vaktsineerima. Kuna siin lähedal on ka Narva haigla, siis oleme nad suunanud sinna. Aga kohale on tulnud eri generatsioone ja see on väga tore," rääkis vaktsineerimise korraldaja Sigrid Mihhailova "Aktuaalsele kaamerale".

"Tegelikult ei ole siin midagi peljata ja siin pole midagi hirmsat ja ületamatut, et seda ära teha," sõnas end vaktsineerida lasknud Vladimir Võssotski.

Esialgu andis riik Narva kiirvaktsineerimise tarbeks 200 doosi, aga koroonaviiruse vastase vaktsineerimise töörühma juhataja Marek Seer lubas, et kui huvilisi on, tekitatakse neid võimalusi ka juurde. 

Vaktsineerimine viiakse ka suvilarajoonidesse

Kiirkaitsepookimiste korraldamine oli üks võimalustest, mida arutati neljapäeval Narva vaktsineerimisaktiivsuse tõstmise töörühma esimesel koosolekul. Samuti kavatsetakse hakata eakaid soovijaid vaktsineerima kodudes. Plaanis on viia vaktsineerimisi läbi ka suvilarajoonides, kus paljud narvalased armastavad suvisel ajal elada.

Koosolekul nenditi, et oluline on muuta inimeste suhtumist vaktsineerimisse.

"On üsna inimlik mõelda, et las need teised 99 protsenti vaktsineerivad ennast ja mina siis tänu sellele ei pea ennast vaktsineerima. Aga eks kaks võimalust meil kõigil ole: kas haigus läbi põdeda või vaktsineerida. Vaktsineerida tundub siiski mõistlikum," rääkis Narva linnapea Katri Raik.

Narva haigla juhi Ago Kõrgvee sõnul on vaktsineerimisel väga suur roll perearstide seisukohtadel.

"Aga mul on tunne, et Narva perearstide hulgas ei ole vaktsineerimine iseenesest väga populaarne olnud ja nad ei ole suutnud ka patsientidele ilmselt seda piisava veendumusega selgitada. Siin see probleem ilmselt on," rääkis Kõrgvee.

Kui Eestis kokku on vähemalt ühe doosi koroonavastast vaktsiini saanud 51 protsenti elanikkonnast, siis Narvas on see protsent vaid 30.

Jätkuvalt saab vaktsineerimiseks aja registreerida ka digiregistratuuris www.digilugu.ee ja riigi infotelefonil 1247.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: