Venemaa teatas viiendat päeva koroonasurmade rekordist

Mask.
Mask. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Venemaa teatas laupäeval 697 koroonaviiruse surmast ööpäeva jooksul, mis on viiendat päeva järjest uus COVID-19 surmajuhtumite rekord.

Viimase 24 tunni jooksul tuvastati 24 439 uut nakkusjuhtu, mis on kõrgeim arv pärast jaanuari keskpaika, mil Venemaa hakkas teisest koroonalainest väljuma.

Riigi suurimas nakkuskoldes pealinnas Moskvas registreeriti 7446 nakkusjuhtu ja suri 116 inimest, mis läheneb nädala alguse rekordile.

Venemaal on koroonapandeemia jooksul tuvastatud 5 585 799 nakkusjuhtu ja ametlikel andmetel on COVID-19 tagajärjel surnud 137 262 inimest.

Venemaal tekkis uus koroonapuhang juuni keskel, sest riiki jõudis viiruse nakkavam delta variant, rahvas on aga tõrges end vaktsineerida laskma.

Venemaa 146 miljonist elanikust on seni vaktsineeritud vaid 16 protsenti.

Moskva hakkas neljapäeval pakkuma kolmandat vaktsiinidoosi inimestele, kes said esimesed kaks rohkem kui kuue kuu eest. See peaks tugevdama vastupanu uutele viirusevariantidele.

President Vladimir Putin manitses kolmapäeval venelasi kuulama eksperte, mitte igasuguseid kuulujutte viiruse ja vaktsiinide kohta. Ta lisas aga, et ei poolda kohustuslikku kaitsepookimist.

Valitsus on välistanud ka kogu riigi sulgemise, ehkki tunnistab, et eesmärki 60 protsenti inimestest augustiks vaktsineerida täita ei suudeta.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: AFP-Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: