Ööpäevaga lisandus 54 positiivset testi

Vaktsineerima ärgitav plakat rahvusraamatukogu fassaadil
Vaktsineerima ärgitav plakat rahvusraamatukogu fassaadil Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3500 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 54 ehk 1,5 protsenti testide koguarvust.

13. juuli hommikuse seisuga viibib haiglas 21 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab kaks patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on kaks inimest. Ööpäeva jooksul avati kaks uut haigusjuhtumit.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 63 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 12 inimest (57 protsenti).

Uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1270 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 29 inimesel. 18 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Võrumaale lisandus seitse, Tartu-, Põlva-, Pärnu-, ja Ida-Virumaale kolm, Viljandimaale kaks, Järva- ja Raplamaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kahel juhul rahvastikuregistri järgne elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 40,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,3 protsenti.

Ööpäeva jooksul manustati 4466 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 585 402 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 495 800 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 53,2 protsenti. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: