Ööpäevaga tuvastati 56 nakatunut

Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine.
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Terviseameti andmetel analüüsiti viimase ööpäeva jooksul 5001 koroonatesti, millest 56 ehk 1,1 protsenti osutus positiivseks. Suri üks inimene.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 34 inimesel. 24 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus neli, Pärnu- ja Läänemaale kolm, Valga- ja Raplamaale kaks, Jõgeva-, Põlva-, Saare-, Viljandi-, Võru- ja Ida-Virumaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kahel juhul rahvastikuregistri järgne elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 41,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust on 1,3 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates kolm uut COVID-19 haigusjuhtumit. Haiglaravil on 21 inimest, kellest kaks on intensiivravil ja mõlemad neist on juhtival hingamisel. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 60 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased üheksa inimest ehk 42 protsenti.

Ööpäeva jooksul suri üks koroonaviirusega nakatunud inimene – 81-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 1271 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Poolel miljonil inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud

Ööpäevaga sai kaitsesüsti 6637 inimest. Kokku on Eestis vaktsineeritud 587 854 inimest, kellest 500 655 on saanud mõlemad kaitsesüstid. Täiskasvanute vaktsineerituse hõlmatus on Eestis 53,4 protsenti.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: