Pressinõukogu uus liige on Lääne Elu peatoimetaja Kaire Reiljan

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaire Reiljan Autor/allikas: Arvo Tarmula / Lääne Elu

Pressinõukogu uueks liikmeks saab maakonnalehe Lääne Elu peatoimetaja Kaire Reiljan.

Pressinõukogust lahkus selle senine esimees Gunnar Siiner. Siiner siirdus tööle Saaremaa Lihatööstusse müügidirektoriks, mille tõttu lahkus ta Saarte Hääle ja Kadi raadio peatoimetaja kohalt ning ka pressinõukogust.

Seoses sellega valib pressinõukogu oma liikmete seast septembrikuisel koosolekul uue esimehe.

Traditsiooniliselt kuulub pressinõukogu esimehe koht meediaväljaannete esindajatele ning aseesimehe koht muu valdkonna esindajatele. Pressinõukogu aseesimees on praegu riigikontrolli nõunik Toomas Mattson.

Lisaks temale ja Reiljanile kuuluvad pressinõukogusse Äripäeva uuriva toimetuse ajakirjanik Koit Brinkmann, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, advokaadibüroo Triniti advokaat Maarja Pild, Ekspress Grupi uuriva ajakirjanduse juht Tarmo Vahter, advokaadibüroo COBALT vandeadvokaat Kadri Michelson, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm ning ERR-i veebiuudiste ja portaalide juht Urmet Kook.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub lugejatele, kuulajatele ja vaatajatele võimaluse leida meediaga vastuollu sattunult kohtuväliseid lahendusi. Pressinõukogu liikmed nimetab meediaettevõtete liit kaheks aastaks. Vastavalt statuudile saab üks isik olla pressinõukogus kaks tsüklit ehk neli aastat.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: