Tallinna Vee kodulehel saab vabalt muuta kõikide Tallinna majade veenäitu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna Vee kodulehel saab sisestada vabalt valitud aadressi ja soovi korral selle veenäitu muuta. Aadressil Ädala 10 asub Tallinna Vee peakontor. Autor/allikas: kuvatõmmis/ERR

Tallinna Vee kodulehel saab sisestada ükskõik millise Tallinna aadressi ja selle veenäitu muuta ehk tekitada tegelikkusest suurema või väiksema veearve. Tallinna Vesi kinnitab, et kontrollib kõik esitatud näidud üle.

Veebilehel saab näite esitada ilma isikut autentimata ehk iga soovija võib minna Tallinna Vee kodulehele, valida välja mõne maja ning siis sinna uue veenäidu sisestada.

AS-i Tallinna Vesi kommunikatsioonijuht Laura Korjus ütles ERR-ile, et veebilehel esitatud veenäidud jõuavad Tallinna Vee kesksesse andmebaasi, kus need automaatselt üle kontrollitakse.

"Kõrvalekalded valideeritakse keskmise tarbimise vastu (näiteks kui tarbimine on liiga kõrge või vastupidi liiga madal võrreldes keskmisega). Süsteem annab ebakorrapärastest veenäitudest märku, misjärel toimub näitude visuaalne võrdlus tarbimise ajalooga," selgitas Korjus.

Ta lisas, et vajadusel võtavad Tallinna Vee töötajad kliendiga ühendust ning selgitatakse välja, kas veetarbimine oligi reaalselt oluliselt suurem või väiksem.

"Lisaks läbivad klientidele esitavad arved enne väljasaatmist automaatse kontrolli, mille käigus kontrollitakse, et arve summa oleks kooskõlas varasemate keskmiste arvete summadega," ütles Korjus.

Tallinna Vee jaoks on Korjuse sõnul nii küberturvalisus kui ka -hügieen väga olulised, kuid siiski ei paku veebileht enne näidu esitamist ühtegi isiku tuvastamise viisi.

"Kontrollime ja testime oma süsteeme regulaarselt, et olla kindel, et need oleksid nii meie kui ka klientide jaoks turvalised," lisas Korjus.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: