Keskerakonna esinumber Põhja-Sakala vallas on Priit Toobal

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Priit Toobal kohtus. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonna üks esinumbritest Viljandimaal kohalikel valimistel on endine Keskerakonna peasekretär ja poliitikast mõnda aega eemal viibinud Priit Toobal.

"Põhja-Sakala vald peab seisma näoga inimeste poole. See tähendab avatud ja läbipaistvat juhtimist, vallaelanike kaasamist läbirääkimistesse ja otsustamistesse," kommenteeris Toobal Keskerakonna saadetud pressiteates.

"Julgen öelda, et viimase kahe aastaga on vallavõim oma elanikele selja pööranud, aga meie pöörame näo rahva poole tagasi. Väärtustama tuleb hakata inimesi, kes meie kõigi heaks tööd teevad: lasteaiaõpetajad, õpetajad, kultuuritöötajad, sotsiaaltöötajad jne," lisas Toobal.

Toobal lisas, et tuleb hakata pidama kohaliku elu teemalisi rahvakoosolekuid ja küsitlusi.

Kõige tähtsamaks investeeringuobjektiks peab Toobal Suure-Jaani uut koolihoonet. "On lausa häbiasi, et valla suurim põhikool ja ainus gümnaasium teevad õppetööd majas, kus puudub kaasaegne õpikeskkond. Suure-Jaani koolihoone ehitust tuleb alustada juba 2022. aastal," ütles Toobal.

Toobal kandideeris viimati 2015. aasta riigikogu valimistel Järva- ja Viljandimaal.

Priit Toobal loobus riigikogu liikme kohast sama aasta 18. novembril. 20. novembril tegi riigikohus otsuse, milles leidis, et Toobal ja tema kolleeg Lauri Laasi on süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises, samuti panid Priit Toobal ja Keskerakond toime ametialase võltsimise. 

Kohus määras Toobalile aastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga. Lisaks mõisteti Priit Toobal lõplikult süüdi selles, et ta võltsis Keskerakonna huvides viis kassa sissetuleku orderit summas umbes 110 000 krooni. Tänu sellele sai erakond kasutada tuvastamata päritoluga sularaha. 

2016. aastal lahkus Toobal Keskerakonna peasekretäri kohalt ning lubas lahkuda ka poliitikast.

Priit Toobal on Keskerakonna liige 18. detsembrist 2001.

Teised Keskerakonna esinumbrid Viljandimaal on Jaak Aab, kes kandideerib Viljandi linnas, Katrin Linkov Viljandi vallas ja Imre Jugomäe, kes kandideerib Mulgi vallas ja ka vallavanema kohale.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: