Taliban käskis Hollandi heaks töötanud tõlkidel kohtusse ilmuda

Talibani sõdur
Talibani sõdur Autor/allikas: SCANPIX/AFP/HOSHANG HASHIMI

Hollandi heaks töötanud afgaani tõlgid peavad nende peresid ähvardanud Talibani nõudel kohtu ette ilmuma, teatas reedel Hollandi avalik-õiguslik telekanal NOS.

Tõlgid varjavad end, kuid kohtusse mitteilmumise korral võetakse vastutusele ja karistatakse karmilt nende pereliikmeid, et "teistele reeturitele õppetund anda", vahendas televisioon Taliabni kirja.

NOS-i andmeil süüdistati üht Afganistanis Euroopa Liidu politseiametis Europol töötanud tõlki välismaalastelt "ebaausa ja keelatud raha" võtmises.

"Me maksame kätte. Kui me ei suuda teid kätte saada, siis õiendame arved teie lähedastega," seisis kirjas teisele tõlgile, keda talibid pidasid vastutavaks mõne oma võitleja surmas. 

Kõik märgid näitavad, et ametlike pitseritega kirjad toimetas kohale Taliban, märkis telekanal, mis võttis ühendust kümnekonna Hollandi heaks töötanud tõlgiga, kes kõik ütlesid, et nende olukord muutub üha raskemaks.  

Taliban ärgitas juunis võõrvägede heaks töötanud tõlke meelt parandama, kuid palus neil pärast välisjõudude väljaviimist Afganistani jääda, kinnitades, et neile kahju ei tehta.

Vahetult pärast võimuhaaramist kuulutas Taliban Afganistani valitsusele ja sõjaväeametnikele üldise amnestia.

Kuid hoolimata lubadustest mitte kätte maksta, on ÜRO salajases aruandes öeldud, et Taliban jälitab inimesi, kes töötasid koos välisriikide vägedega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: