Trump tahab kohtus Twitteri-keelu tühistamist

Twitter.
Twitter. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Joshua Roberts

USA president Donald Trump esitas kohtule hagi oma Twitteri konto taastamiseks.

Twitter ja teised sotsiaalmeediakanalid blokeerisid eelmise presidendi kontod pärast seda, kui tema toetajad korraldasid 6. jaanuaril Washingtonis parlamendihoonele tormijooksu. 

Paar tundi varem oli Trump esinenud kõnega, milles ta kordas väiteid, et ta ei kaotanud valimisi demokraadist Joe Bidenile. 

Twitter teatas varem, et Trumpi sõnumid, mis eelnesid tema blokeerimisele, rikkusid vägivalla ülistamise vastaseid reegleid ning võisid viia millegi sarnaseni, mis juhtus 6. jaanuaril. 

Trumpi kaebuses Florida föderaalkohtule väidetakse, et Twitterit mõjutasid presidenti blokeerima USA kongressi liikmed. 

Trumpil oli Twitteris blokeerimise hetkel üle 88 miljoni jälgija.

Trumpi hagi väitel on Twitteril suur mõju USA poliitilisele diskursusele, mis on ajaloolise pretsedendita ning väga ohtlik demokraatlikule debatile. 

Hagis tuuakse välja, et USA-s terroriorganisatsiooniks klassifitseeritud Talibanil on lubatud Twitteri kasutamine. 

Twitter Trumpi hagi kommenteerinud ei ole. 

Trumpil on jätkuvalt mõjuvõim Vabariikliku Partei üle, kirjutab AFP. Pärast seda, kui ta hakkas hoidma madalat profiili valimiste järel, on ta naasnud rahvakogunemiste korraldamise juurde, vihjates, et võib kandideerida Valgesse Majja uuesti 2024. aastal. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: