Karis kuulutas elektrituruseaduse välja

President Alar Karis töölaua taga
President Alar Karis töölaua taga Autor/allikas: Presidendi kantselei

President Alar Karis kuulutas esmaspäeval välja kolm seadust, nende seas elektrituruseaduse muutmise seaduse, mis lubab edaspidi toetuse alusel biomassi põletamist Narva elektrijaamades.

Elektrituruseaduse muudatusega parandatakse riigisisese taastuvast energiaallikast elektrienergia tootmise eesmärgi saavutamiseks korraldatava vähempakkumise konkurentsitingimusi, teatas presidendi kantselei.

Seaduses on sätestatud toetuse maksmise võimalus selleks, et toota taastuvast energiaallikast elektrienergiat 2030. aastal 40 protsenti Eesti summaarsest elektrienergia lõpptarbimisest.

Riigikogu võttis seaduse vastu 29. septembril ja 4. oktoobril saadeti see presidendile. President Kersti Kaljulaid jättis selle enne oma ametiaja lõppu välja kuulutamata ning pärandas president Karisele.

Kuna seaduseelnõu algatas eelmine valitsus ning vastuvõtuks vormistas Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus, siis riigikogus oli sellele vastu vaid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon. Praegune võimuliit vähendas elektrijaamades toetusega puidu põletamise aega kolmelt aastalt kahele.

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski kutsus president Kersti Kaljulaidi septembri lõpus seadust tagasi saatma.

Ossinovski sõnul tõstaks seadus elektri hinda ja suurendaks metsaraiet ning läheb praegusel kujul vastuollu põhiseadusega.

Lisaks elektrituruseadusele kuulutas Karis välja töölepingu seadust ning toote nõuetele vastavuse seadust puudutavad seadusemuudatused.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: