III kvartali keskmise palga kasv oli üks viimaste aastate suurimaid

raha
raha Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmete kohaselt oli Eesti keskmine brutokuupalk kolmandas kvartalis 1553 eurot ehk 7,8 protsenti suurem kui aasta tagasi samal ajal. Muutus oli viimaste aastate üks suurimaid.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul tõusis keskmine palk sellises suurusjärgus ka enne koroonapandeemiat.

"Kui mullu palgakasv pigem pidurdus, siis sel aastal on see taas tõusuteel. Kolmandas kvartalis oli muutus viimaste aastate suurimaid," ütles Tarkiainen.

Suurim brutokuupalk oli taas Harju- (1700 eurot) ja Tartumaal (1531 eurot) ning madalaim Hiiu- ja Ida-Virumaal, kus see oli 370 euro võrra väiksem Eesti keskmisest. 

Kõige enam tõusid palgad aastaga Lääne- ja Valgamaal, langesid aga Põlvamaal.

Keskmine brutokuupalk ja selle muutus. Autor/allikas: Statistikaamet

Keskmine brutokuupalk oli jätkuvalt kõrgeim info ja side tegevusalal (2878 eurot), finants- ja kindlustustegevuses (2539 eurot) ning energeetikas (2007 eurot). Madalaimat palka teeniti majutuse ja toitlustuse (976 eurot), kinnisvaraalase tegevuse (1133 eurot) ning muude teenindavate tegevuste (1260 eurot) tegevusaladel.

Võrreldes 2020. aasta kolmanda kvartaliga tõusis keskmine brutokuupalk kõige enam kunsti, meelelahutuse ja vaba aja (13,9 protsenti), ning info ja side (13,1 protsenti) tegevusaladel.

Väikseim tõus oli energeetika (1,5 protsenti) ning hariduse (2,6 protsenti) tegevusaladel.

Keskmine brutokuupalk tegevusalade kaupa. Autor/allikas: Statistikaamet
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: