Uueks digiarengu asekantsleriks saab Luukas Kristjan Ilves

Luukas Kristjan Ilves.
Luukas Kristjan Ilves. Autor/allikas: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul nimetas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt (RE) uueks digiarengu asekantsleriks Luukas Kristjan Ilvese.

Minister Suti sõnul on uue asekantsleri ülesandeks viia Eesti digiriik ja -ühiskond senisest paremale tasemele, mis vastaks avalikkuse kõrgetele ootustele ja Eesti rahvusvahelisele kuvandile.

Sutt rääkis, et uuel asekantsleril tuleb hakata uuendama juba täna olemasolevaid lahendusi ja panustama nende ülalhoidu.

Praegu töötab Ilves küberturbe ning plokiahela ettevõtte Guardtime strateegiajuhina ning varasemalt teadus- ja innovatsioonikoostöö osakonna juhina.

Enne seda oli ta Brüsselis tegutseva mõttekoja The Lisbon Council asejuht ja vanemteadur. Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal juhtis Luukas digipoliitika meeskonda ja programmi Eesti Alalises Esinduses EL juures. Samuti on Ilves töötanud nii Riigi Infosüsteemi Ametis kui kaitseministeeriumis.

Digiarengu asekantsler Luukas Ilves alustab tööd 17. jaanuaril. Senine asekantsler Siim Sikkut on ametis 16. jaanuarini.

Luukas Kristjan Ilves on erakonna Eesti 200 liige.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: