Teadusnõukoja uueks juhiks saab Toivo Maimets

{{1640240820000 | amCalendar}}
Toivo Maimets ja Irja Lutsar.
Toivo Maimets ja Irja Lutsar. Autor/allikas: (ERR)

Valitsust nõustava teadusnõukoja uueks juhiks saab Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets, kes vahetab sel kohal välja teadusnõukoda 2020. aasta märtsist juhtinud Irja Lutsari.

Maimets saab ka volitused nõukoja koosseis ise kokku panna. Teadusnõukojas hakkab ka edaspidi olema viroloogiline, immunoloogiline ja haiglate toimimise ekspertteave ja -vaade, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Teadusnõukoja uus koosseis kinnitatakse järgmise aasta alguses.

"Algamas on kolmas koroona-aasta ja arusaadavalt on pidev pandeemia eesliinil olemine inimlikult väsitav. Seetõttu oleme otsustanud anda teadusnõukoja senistele liikmetele väljateenitud puhkuse ja võimaldada neil keskenduda oma põhitööle. Teadus- ja tõenduspõhine otsustamine on valitsusele oluline ja seetõttu teadusnõukoda kindlasti jätkab, uuest aastast uues koosseisus," ütles peaminister Kaja Kallas.

Toivo Maimets räägib oma plaanidest ERR-ile keskpäeval.

Kallas: "Iga asi omal ajal või veidi hiljem."

Teisipäeval Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister" uurisid saatejuhid, milliseid muudatusi on valitsusel teda nõustava teadusnõukojaga plaanis, kuivõrd Andres Merits on sealt juba lahkunud ja et ka lepingud teiste nõukoja liikmetega saavad läbi detsembri lõpuga.

Kallas jäi vastates napisõnaliseks: "Iga asi omal ajal või veidi hiljem. Räägime sellest siis, kui rääkida saab."

Täpsustavale küsimusele, kas uude teadusnõukotta tuleb ka mõni viroloog, vastas Kallas: "Väga osav. Iga asi omal ajal. Räägime sellest siis, kui oleme valmis rääkima. Siis räägin konkreetsetest plaanidest, kui need paigas."

Ka ei soovinud Kallas teisipäeval üldisemalt rääkida, mis põhimõtete alusel uus teadusnõukoda moodustatakse. "Palun pisut kannatust, see saab selgeks üsna pea," sõnas ta vaid.

Teadusnõukoda loodi Ratase teise valitsuse ajal 

Teadusnõukoda on Jüri Ratase teise valitsuse eriolukorra valitsuskomisjoni poolt 20. märtsil 2020 kokku kutsutud institutsioon, mis kogub ja analüüsib valitsuskomisjoni jaoks eksperdiinfot. Teadusnõukoda hindab muu hulgas seda, kuidas kehtivad piirangud viiruse levikut tõkestavad ja tõrjuvad.

Teadusnõukoja juht on Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar. Lisaks kuuluvad sinna TÜ matemaatilise statistika professor Krista Fischer, TÜ psühholoogia instituudi afektiivse psühholoogia vanemteadur Andero Uusberg, PERH-i ülemarst, professor Peep Talving, TÜ Kliinikumi infektsioonihaiguste arst Pilleriin Soodla. Kuni novembrini 2021 oli teadusnõukoja liikmeks ka TÜ rakendusviroloogia professor Andres Merits.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: