Venemaa apteekides vallandus ostupaanika

Järjekord apteegi ukse taga.
Järjekord apteegi ukse taga. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa apteekides ostetakse massiliselt ravimeid kokku, ütles apteekide liidu juht.

"Ostjaid on psühholoogilises seisundis, kus nad tormavad apteekidesse ostlema. Nad ostavad kogustes, mida mitte kunagi varem pole ostetud. Ravimeid ei osteta mitte päevaks ega kaheks ega ka mitte terveks ravikuuriks, vaid pikemaks ajaks ette," rääkis Venemaa apteegikettide liidu tegevdirektor Nelli Ignatjeva ravimite kättesaadavusele pühendatud pressikonverentsil.

Tema sõnul hakkab ravimeid nappima hoolimata sellest, et hulgimüüjad on oma tarnitavaid koguseid suurendanud.

"Täna peavad patsiendid apteekidest taga otsima ravimeid, mille puudus on esmajärjekorras tingitud ažiotaažist põhjustatud nõudluse kasvust," märkis Ignatjeva.

Seejuures ei ole ravimite nappus põhjustatud sellest, et Venemaale oleks kehtestatud arstimite ja muu meditsiinivarustuse eksportimise keeld, lisas Ignatjeva. "Probleemid ei ole tingitud sellest, et tootmine oleks [komponentide puuduse tõttu] peatunud või ei imporditaks. Praegu pole selles plaanis mingeid piiranguid," rääkis Vene apteekide ühenduse juht.

Küll aga muutub ravimite tarnimise logistika, kuna varem lennukitega Venemaale toodud arstimite ja nende valmistamise komponente enam Euroopa Liidu kehtestatud lennupiirangute tõttu õhu kaudu Venemaale tuua ei saa, rääkis Ignatjeva.

Ta tunnistas ka, et rubla odavnemine ja logistikaskeemide muutumine tõstab ravimite hinda Venemaal.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: