Ohutusjuurdluse keskuse eksjuht läheb kohtu alla relvaseaduse rikkumiste pärast

Jens Haug
Jens Haug Autor/allikas: ERR

Pisut rohkem kui aasta tagasi segastel asjaoludel ametist lahkunud ohutusjuurdluse keskuse endist juhatajat Jens Haugi süüdistatakse relvaseaduse eri sätete rikkumises, kirjutas Eesti Päevaleht (EPL) teisipäeval.

Haug astub 2. mail kohtu ette sõjarelva, selle olulise osa ja sõjalise otstarbega laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, lõhkeaine ebaseaduslikus käitlemises ning tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, teatas EPL.

Eesti Arsenal OÜ-d, mille juht Haug on, süüdistatakse strateegilise kauba ebaseaduslikus veos ja strateegilise kaubaga seotud teenuse ebaseaduslikus osutamises. Eesti Arsenal toodab lõhkematerjali.

Eelistung toimub 2. mail Viru maakohtus videokonverentsina.

Haug teatas 2021. aasta jaanuaris, et lahkub veebruaris ohutusjuurdluse keskuse juhataja ametist isiklikel põhjustel ning oma kolleegidega rääkis ta sellest juba eelmise aasta kevadel. "Kui te otsite mu lahkumise põhjuseid Estonia huku uues uurimises, siis midagi sellist ei ole," ütles Haug Postimehele.

Haug esitas avalduse ohutusjuurdluse keskuse juhi kohalt lahkumiseks juba mullu novembri lõpus.

Jens Haug oli ohutusjuurdluse keskust juhtinud alates selle loomisest 2013. aastal. Ohutusjuurdluse keskus tegeleb rongi-, laeva- ja lennuõnnetuste uurimisega.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: