Hinnakasv kinnisvaraturul esimeses kvartalis jätkus, tehingute arv vähenes

kinnisvara
kinnisvara Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tänavu esimeses kvartalis tehti maa-ameti andmetel 12 103 ostu-müügitehingut väärtusega 1,24 miljardit eurot. Tehingute arv langes mullusega võrreldes 12 protsenti, koguväärtus kasvas aga kaheksa protsenti.

Eelmise kvartaliga võrreldes kahanes tänavu esimeses kvartalis nii tehingute arv kui ka koguväärtus neljandiku võrra.

Ostu-müügitehingute koguväärtus oli esimeses kvartalis 1,24 miljardit eurot, mis jääb 2021. aasta neljanda kvartali rekordtulemusele 26 protsenti alla.

Korteriomanditega tehti esimeses kvartalis 6810 ostu-müügitehingut, millest 6059 tehingut eluruumidega.

Aastavõrdluses tehti eluruumidega esimeses kvartalis kaks protsenti vähem tehinguid, neljanda kvartaliga võrreldes 25 protsenti vähem.

Eluruumidega tehtud tehingute koguväärtus oli esimeses kvartalis 590 miljonit eurot ning vaatamata kahanenud tehingute arvule, oli koguväärtus kaheksa protsenti suurem kui aasta tagasi samal ajal.

Eelmise kvartaliga võrreldes on tehingute koguväärtus 23 protsenti väikesem. 2022. aasta esimeses kvartalis oli esmamüükide osatähtsus 17 protsenti.

2022. aasta esimeses kvartalis oli Tallinna uue korteri ruutmeetri keskmine hind 3355 eurot, aastaga kasvas see 15 protsenti ja kvartaliga 10 protsenti.

Tõusu jätkas ka pealinna järelturu korteri keskmine hind, jõudes esimeses kvartalis 2530 euroni ruutmeeter, sealjuures oli aastane hinnakasv 25 ja kvartaalne kaheksa protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: