Elon Musk ostab Twitteri 44 miljardi dollariga

{{1650914460000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/Patrick T. Fallon/File Photo

Twitteri juhtkond nõustus miljardär Elon Muski 44 miljardi dollari suuruse ülevõtmispakkumisega, kirjutas BBC.

Musk, kes tegi šokipakkumise vähem kui kaks nädalat tagasi, on väitnud, et ta on õige inimene sotsiaalmeediaettevõtte "erakordse potentsiaali vabastamiseks".

Ta kutsus üles tegema mitmeid muudatusi alates sisupiirangute leevendamisest kuni võltskontode väljajuurimiseni.

Algul lükkas ettevõte Muski pakkumise tagasi, kuid nüüd palub aktsionäridel hääletada tehingu heakskiitmiseks.

Musk on ajakirja Forbes andmetel maailma rikkaim mees, kelle hinnanguline netoväärtus on 273,6 miljardit dollarit, peamiselt tänu tema osalusele elektrisõidukite tootjas Teslas, mida ta juhib. Ta juhib ka lennundusettevõtet SpaceX.

"Sõnavabadus on toimiva demokraatia alustala ja Twitter on digitaalne linnaväljak, kus arutletakse inimkonna tuleviku seisukohalt elutähtsate küsimuste üle," ütles Musk tehingu väljakuulutamise avalduses.

"Samuti tahan muuta Twitteri paremaks kui kunagi varem, täiustades toodet uute funktsioonidega, avades usalduse suurendamiseks algoritmide lähtekoodid, alistades rämpspostirobotid ja autentides kõiki inimesi," lisas ta.

"Twitteril on tohutu potentsiaal – ootan huviga koostööd ettevõtte ja kasutajate kogukonnaga, et see avada."

USA ametnikud kardavad valeinfo ja vihakõne levikut

USA valitsusametnikud pelgavad, et ülevõtmine võib kaasa tuua valeinfo ja vihakõne leviku, viidates Muski hinnangule, et Twitter pole seni sõnavabadust piisavalt kaitsnud.

Twitteri juhtkonna müügiotsuse järel teatas Musk Twitteris oma 80 miljonile jälgijale, et sõnavabadus on toimiva demokraatia alustala. Ta lisas, et Twitter on digitaalne linnaväljak, kus väideldakse inimkonna tuleviku oluliste küsimuste üle: "See on äärmiselt oluline, et nii inimeste reaalsus kui ka tunnetus on see, et nad saavad seaduse piires vabalt rääkida."

Vaatlejad siiski kahtlevad tema üllastes kavatsustes.

"See ei ole tegelikult peamine, mis Muski huvitab. Ma arvan, et peamine on mõjuvõim," ütles CBS-i uudiste tehnoloogiatoimetaja Dan Patterson.

Musk on lubanud muuta Twitteri paremaks, mis võib tähendada vähem reklaame ja võitlust libakontodega. Samuti on räägitud säutsude redigeerimise võimalusest.

"Ta on viidanud, et ei kavatse muuta ainult Twitteri funktsionaalsust, vaid liikuda kiiremini edasi ka asjadega, millega Twitter on viivitanud. Ta võib keskenduda rohkem tellimusteenustele," märkis Patterson.

Tehing kinnitatakse tõenäoliselt aasta lõpus. Seda peavad toetama Twitteri osanikud ja riiklikud regulaatorid. USA valitsusametnikud on avaldanud muret, et Muski sõnavabaduse kommentaarid viitavad plaanile vähendada sotsiaalmeediaplatvormi järelevalvet. See aga võib tagant tõugata valeinfo levikut ja vihakõnet.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: